چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

سیر تا پیاز گواهینامه ایزو ISO

ایزو ، ISO ، IZO برگ برنده‌ای است در دستان سازمان‌ها و شرکت‌ها برای انجام بهتر فعالیته‌هایی همچون صادرات کالا و عرضه محصولات با کیفیت در بازارهای داخلی و خارجی، شرکت در مناقصات، حضور در وندور لیست ( Vendor List ) و حمایت از مصرف‌کنندگان. استانداردهای ایزو به منظور یکسان‌سازی و بهینه‌سازی تک تک استانداردها در هر کشوری ایجاد شده‌اند. سازمان تدوین کننده استانداردهای ایزو در ژنو سوئیس مستقر است. اعضای سازمان جهانی ایزو متشکل است از نمایندگان اکثر کشورهای دنیا که به خاطر کامل بودن متن استانداردها مورد توجه تمام مشاغل و حرفه‌ها قرار گرفته است. استانداردهای ایزو به دو شکل عمومی و تخصصی تهیه شده‌اند.

 

مهم‌ترین و پرکاربردترین استاندارد ایزو ISO

سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که برای اثبات توانایی‌ها و اثبات کیفیت محصولات و خدماتشان و برای اثبات منطبق بودن با نیازهای مشتریان به ارائه گواهی نیاز دارند باید از مهمترین و پرکاربردترین استاندارد ISO ، ایزو ۹۰۰۱ استفاده کنند. سازمانها و شرکتهایی در حوزه فعالیتشان موفق هستند که به صورت مستمر بتوانند نیازهای مصرف کنندگان و کارفرمایان و ذینفعان را برآورده کنند و از طرفی هر روز کار را با کیفیت و عملکرد بهتر ارائه دهند. ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت است که با Quality Manegment systems همسو با اهداف استراتژیک یک سازمان می‌شود. سیستم QMS تمامی اهداف، خط مشی‌ها و فرآیندهای موثر و مستندات و منابعی که برای پیاده‌سازی استاندارد‌های ایزو لازم است را عنوان می‌کند.

ایزو ۹۰۰۱ باعث ایجاد فرهنگ والای مشتری‌مداری می‌شود. ISO 9001 مسئولیت‌پذیری و مدیریت رهبران یک مجموعه را افزایش می‌دهد و این امر موجب ایجاد انگیزه در پرسنل و کارکنان می‌شود و توانمندی افراد مجموعه برای انجام کارهای موثر افزایش پیدا می‌کند. فرآیندهای یک سازمان همان فعالیت‌هایی هستند که وسایل مورد نیاز و در دسترس ورودی‌ها را به خروجی‌ها تبدیل می کنند. برای همین سازمانها برای موفقیت در تمام فرآیند‌هایشان باید به طور مداوم مدیریت هدفمند و درستی را انجام دهند و با تنظیم و برنامه ریزی اهداف و حذف فرآیند‌های تکراری چرخه‌ای با بهبود مستمر در این سازمان ایجاد کنند. با توجه به اینکه بهبود مستمر یکی از ویژگی‌های مهم سیستم مدیریت کیفیت است مسلماً ایزو ۹۰۰۱ توسعه پایدار و مداوم یک مجموعه را تضمین مینماید.

 

انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه ایزو ISO

قبل از انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه ایزو باید اهداف سازمانی مشخص شود و چندین مرجع صدور گواهینامه توسط مدیران مجموعه مورد ارزیابی قرار بگیرند. ارزیابی صدور گواهینامه ایزو این است که آیا مرجع صدور گواهی ایزو مورد نظر شما را می‌تواند صادر کند؟ آیا گواهینامه‌ای را که صادر می‌کند معتبر است یا خیر؟ بعضی از مراجع صدور گواهینامه ایزو تحت اعتبار نهاد قانونی کشورشان که مورد تأیید سازمان IAF ( انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ) فعالیت می‌کنند. بعضی مراجع صدور گواهینامه ایزو هم هستند که یا به صورت مستقل یا تحت اعتبار نهادی غیر رسمی و خصوصی بدون اعتبار IAF فعالیت می‌کنند. هر دو نوع مرجع صدور می‌توانند گواهینامه‌های ایزو ISO را صادر کنند ولی باید هر سازمان بسته به نوع اهدافش و با بهره‌گیری از رهنمود‌های مشاور متخصص در حوزه ایزو مرجع مناسبش را انتخاب کند.

 

چه مدت طول میکشد که گواهینامه ایزو ISO را بگیرم؟

زمان اخذ گواهینامه‌های ایزو برای هر سازمانی متفاوت می‌باشد. میزان حجم فرآیندها و نفرات مشغول در سازمان و همچنین نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو و میزان همکاری مدیریت و پرسنل مجموعه می‌تواند بر مدت زمان اخذ گواهی ایزو تاثیر بگذارد. یک سری از مجموعه‌های متقاضی گواهینامه ایزو هستند که صرفاً گرفتن مدرک برایشان مهم است و یکسری هم برای حضور در مناقصات زمان کوتاهی وقت دارند برای همین برای گرفتن گواهینامه ایزو مراجع خصوصی را انتخاب می‌کنند، چون مقید به طراحی و پیاده سازی استاندارد‌های ایزو و ممیزی‌ها نیستند. یک سری از مجموعه‌ها اهداف و چشم‌انداز‌های متعالی را دنبال می‌کنند و پیاده‌سازی قوانین و دستورالعمل‌های ایزو برایشان مهم است پس مراجع بین المللی را برای صدور گواهینامه ایزو انتخاب می‌کنند و بالطبع اجرای تک به تک مستندات و انجام مرحله ممیزی ملزم می‌باشد. البته اگر کار را به کاردانش بسپارید می‌توانید در مدت زمان مناسبی بدون اتلاف وقت و هزینه گواهینامه مورد نیازتان را در موقع مقرر دریافت نمایید. مرکز امکان ثبت با داشتن چندین سال سابقه درخشان در حوزه گواهینامه‌های جهانی ISO و HSE و CE و انواع گواهینامه‌های ملی و داخلی بصورت ۲۴ ساعته و انواع مشاوره‌های رایگان بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family