اخذ گواهینامه ایزو – دریافت گواهینامه ISO

اخذ گواهینامه ایزو – دریافت گواهینامه ISO

استعداد و پشت کار و شناخت نیاز مصرف کنندگان از طرف مدیران و مسئولان هر نوع شغل و کسب و کاری می‌تواند موجب پیشرفت و توسعه و اعتبار مجموعه‌ها در بازارهای داخلی شود ولی آیا برای موفقیت در بازارهای خارجی و بین المللی هم می‌توان با توجه به داشتن پشت کار و خلاقیت و کارآفرینی و شناخت نیاز مصرف کنندگان حضور موفق در بازارهای بین‌المللی داشته باشد؟ مسلما شناخت و نیاز جوامع بین‌المللی کاری سخت و زمان‌بر می‌باشد. به همین خاطر مدیران و مسئولان سازمان‌ها و شرکت‌ها برای جهانی‌شدن باید به سراغ تابعیت از استانداردهای جهانی گام بردارند. استانداردهای جهانی همان استانداردهای ایزو می باشد که جهت همسو سازی و یکسان سازی انواع استانداردهای مختلف در جهان ایجاد شده‌اند با رعایت و پیاده سازی استاندارد‌های ایزو دیگر سطح رقابت در میان تمام مشاغل و انواع زمینه فعالیت‌ها در جهان یکسان می‌شود و سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی می‌توانند به راحتی با منطبق شدن با قوانین ایزو حضور موفق هم در بازارهای داخلی و هم در بازارهای خارجی و بین المللی داشته باشند.

 

استانداردهای عمومی مهم و کاربردی سازمان ایزو کدامند؟

استانداردها و الزاماتی که سازمان ایزو تبدیل نموده است در حوزه سیستم‌های مدیریتی هم به صورت خصوصی و هم به صورت عمومی و هم برای خدمات و محصولات ارائه شده اند. استانداردها و گواهینامه‌های عمومی ایزو قابلیت طراحی و اجرا در تمام مشاغل و حرفه‌ها را دارند. اولین و مهمترین گواهینامه استاندارد که نمایندگان سازمان ایزو برای انواع مشاغل تهیه کردند ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت می باشد. آخرین ویرایش ایزو ۹۰۰۱ در سال ۲۰۱۵ انجام شد. گواهی مرجع ایزو ۹۰۰۱ به عنوان مادر تمام گواهینامه‌ها نام گرفته است. ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از مهمترین و کاربردی ترین گواهینامه عمومی در حوزه سیستم‌های مدیریتی می‌باشد که با اجرای قوانین و الزامات به رعایت اصول و مبانی زیست محیطی می پردازد. ایزو ۴۵۰۰۱ یکی از گواهینامه‌های عمومی مهم دیگر در حوزه رعایت اصول و مبانی ایمنی در محیط کار می‌باشد. ایزو ۴۵۰۰۱ ویرایش جدید نسخه OHSAS 18001 است.

 

سطح اعتبار گواهینامه‌ ایزو ISO

سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو با توجه به مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو یکسان نیستند. مراجع ثبت و صدور گواهینامه‌های ایزو در دو سطح داخلی ( خصوصی ) و بین‌المللی ( رسمی ) فعالیت می‌کنند. اعتبار و اصالت مراجع صدور گواهینامه ایزو ISO توسط انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF مشخص می‌شود. مراجع صدوری که نهاد اعتبار دهنده آنها عضو انجمن IAF باشد بعنوان مرجع صدور بین‌المللی، گواهینامه ایزو اصل و معتبر را صادر می‌نمایند. مراجع صدوری که نهاد اعتبار دهنده‌ای نداشته باشند و کلا بصورت خصوصی فعالیت کنند بعنوان مراجع صدور غیر IAF شناخته می‌شوند.

 

مدارک لازم برای ثبت و صدور گواهینامه ایزو ISO

فرم ثبت نام گواهینامه ایزو یا Application form و تهیه نمونه مستندات ایزو از مهم‌ترین مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو می‌باشند‌. سازمان‌های درخواست کننده گواهینامه ایزو چنانچه از هر کدام از مراجع صدور قصد دریافت گواهینامه را داشته باشند ابتدا باید فرم ثبت نام گواهینامه ایزو را تکمیل نمایند. ولی تهیه نمونه مستندات برای سازمان‌هایی که قصد دریافت گواهی از مراجع صدور خصوصی را دارند بصورت اختیاری می‌باشد ولی تهیه نمونه مستندات برای سازمانهایی که قصد دریافت گواهی ایزو را از مراجع صدور بین المللی دارند ملزم به تهیه نمونه مستندات ایزو هستند.

تهیه نمونه مستندات گواهینامه ایزو ISO

مستندات گواهینامه‌های ایزو همان قوانین و دستورالعمل‌هایی هستند که سازمان جهانی ایزو برای هر نوع شغل و حرفه تهیه و تدوین نموده است. برای تهیه نمونه مستندات به افراد ماهر و متخصص و مسلط و آشنا به قوانین ایزو ISO نیاز دارید. فرد مستند نویس باید از تحصیلات دانشگاهی برخوردار باشد و یکسری دوره‌های آموزش تشریحی و عملی را گذارنده باشد تا بتواند با تسلط بیشتری نمونه مستندات را تهیه نماید. فرد مستند نویس باید از تمام مراحل و فرآیندهای سازمان مطلع باشد تا بتواند یک خط مشی کیفیت و نظامنامه کیفیت را بصورت کامل تهیه نماید.

آیا تهیه مستندات ایزو ISO هزینه بالایی دارد؟

تمامی سازمانها و شرکتهایی که قصد پیاده سازی استانداردهای ایزو را از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی را دارند طبق مطالب ذکر شده باید از طرف مراجع صدور بین‌ المللی ایزو اقدام نمایند‌. تهیه نمونه مستندات گواهینامه ایزو از طرف اکثر مراکز مشاوره ایزو انجام می‌شود ولی قیمت گذاری بر روی اسناد و مستندات بسته به انصاف و عدالت شرکت‌ها و مراکز مشاوره ایزو بستگی دارد. مرکز سیستم کاران یکی از با انصاف‌ترین و عادل‌ترین مراکز مشاوره ایزو می‌باشد که توسط کارشناسان خبره و متخصصش تمام مستندات انواع گواهینامه‌های ایزو را تهیه و تنظیم نموده است و بصورت کاملا رایگان و بدون درد سر در قالب فایل WORD در اختیار متقاضیان و‌ کاربران قرار می‌دهد.

 Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family