مراحل اخذ گواهینامه ISO

مراحل اخذ گواهینامه ISO

گواهینامه ISO چیست؟

گواهینامه ISO به سازمان بین المللی استاندارد اشاره دارد. این یک سازمان خودگردان است که استانداردهایی را از نظر کیفیت، ایمنی و کارایی محصولات و خدمات ارائه شده توسط مشاغل ارائه می دهد.

با رشد روزافزون رقابت بین مشاغل در کشور، ارائه کیفیت بالا یا فوق العاده کالاها و خدمات به منظور تداوم یا ایستادگی در بازار ضروری است. گواهینامه ISO از گسترش یا پیشرفت اعتبار کسب و کار شما و همچنین کارایی و بهره وری کلی کسب و کار پشتیبانی می کند.

گواهینامه های ISO توسط شرکت ها یا شرکت ها پس از پیروی از تکنیک های خاص مدیریت کیفیت که توسط سازمان بین المللی استاندارد تعریف شده است، دریافت می شود. ISO این تکنیک های مدیریت کیفیت را با هدف قابل اعتماد، کارآمد و رشد محور ساختن کسب و کارها ایجاد کرد. این گواهی تاکید می کند که شرکت از تکنیک های توصیه شده برای تولید خدمات و مدیریت فعالیت های مرتبط با تجارت خود استفاده می کند.

مزایای گواهینامه های ISO چیست؟

استانداردهای بین المللی ISO تضمین می کند که محصولات و خدمات ایمن هستند.

گواهینامه های ISO این روزها به عنوان یک ابزار استراتژیک مورد استفاده قرار می گیرند زیرا با به حداقل رساندن ضایعات و خطاها و افزایش بهره وری هزینه ها را کاهش می دهند.

شرکت‌های صدور گواهینامه برای دسترسی به بازارهای جدید، شرایط بازی برای کشورهای در حال توسعه و تسهیل تجارت آزاد و منصفانه جهانی را پشتیبانی می‌کنند.

به گسترش کسب و کار کمک می کند.

باعث افزایش اعتبار کسب و کار می شود.

 

فرآیند ثبت ISO چیست؟

1. یک ثبت کننده ISO را انتخاب کنید

ابتدا ثبت‌کننده‌ای را انتخاب کنید که تجربه‌ای در محدوده صنعت خاص شما داشته باشد که می‌توانید آن را در وب‌سایت سازمان جهانی ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG بیابید.

2. ایجاد یک برنامه ISO

شرکت یا متقاضی درخواست ISO را تهیه می کند و ثبت کننده و شرکت در مورد قرارداد درخواست توافق می کنند.

 

3. بررسی سند کیفیت

ثبت‌کننده به یک کتابچه راهنمای کیفیت نیاز دارد. یک سند سیاست های حاکم بر سیستم مدیریت کیفیت شرکت را ایجاد و بیان می کند.

4. تعیین نیازهای پیش ارزیابی

پیش ارزیابی، بازنگری اولیه سیستم مدیریت کیفیت سازمان است که کمبودها یا نقاط ضعف در سیستم سازمان را شناسایی می کند و این فرصت را می دهد تا قبل از اقدام به فرآیند ثبت ISO، آن کمبود را ریشه کن و رفع کند.

5. صدور ارزیابی ISO

پس از ثبت درخواست برای ثبت ISO؛ ثبت کننده ممیزی را انجام خواهد داد که شامل ملاقات با حسابرسان و KMPs، بررسی اسناد، بررسی سند، صدور گزارش حسابرسی می باشد. اگر ممیز چیزی را بیابد که با استانداردهای ISO مطابقت نداشته باشد، حسابرس آن یافته را در گزارش به نام عدم انطباق ذکر خواهد کرد.

   6. تکمیل ثبت ISO

هنگامی که یافته ها در گزارش ممیزی قرار می گیرد و تمام موارد عدم انطباق برطرف می شود، شرکت می تواند گواهی ثبت ISO را دریافت کند و از آن برای انتشار استفاده شود.

7. ممیزی نظارتی

برای اطمینان از نگهداری سیستم، ثبت کننده نظارت منظم بر سیستم را انجام خواهد داد.

اعتبار گواهینامه های ISO چقدر خواهد بود؟

پس از ثبت درخواست گواهینامه ISO و پس از انطباق با فرآیند تأیید مدارک و ممیزی آن، گواهینامه به نفع متقاضی اعطا می شود و فقط برای مدت سه سال و در پایان سال گذشته اعتبار دارد. همان را می توان دوباره تایید کرد

انواع گواهینامه های ISO چیست؟

ISO 9001 - مدیریت کیفیت

ایزو9001 تنها استاندارد در خانواده است که معیارهایی را برای مدیریت کیفیت تعیین می کند. اگرچه الزامی نیست، اما مجدداً توسط کسب و کار یا سازمان استفاده می شود زیرا تمرکز مشتری را ایجاد می کند و بازار ایجاد می کند.

ISO 14001 - مدیریت محیط زیست

ایزو14001 برای سیستم مدیریت زیست محیطی است و معیارهایی را که یک شرکت یا سازمان برای راه اندازی یک سیستم مدیریت زیست محیطی موثر دنبال می کند را مشخص می کند.

ISO 22000- مدیریت ایمنی مواد غذایی

برای اطمینان از ایمنی و شناسایی خطرات استاندارد ایمنی مواد غذایی توسط تعدادی از سازمان ها استفاده می شود. ISO 22000 معیارهایی را مشخص می کند که سازمان ها باید از آنها پیروی کنند

تجهیزات پزشکی ISO 13485

ایزو13485 توسط سازمان هایی که در زمینه طراحی، تولید، نصب و خدمات تجهیزات پزشکی و خدمات مرتبط فعالیت می کنند استفاده می شود. این تضمین می کند که سازمان ها از بهترین سیستم مدیریت کیفیت و بهترین شیوه ها پیروی می کنند.

ISO 26000 - مسئولیت اجتماعی

سازمان یا کسب و کاری که در جامعه با مسئولیت عظیم حفاظت و حراست از آینده افرادی مانند ما اداره می شود. رهنمودهایی مانند نحوه عمل به روشی اخلاقی و شفاف که به سلامت جامعه کمک می کند را تعیین می کند.

ISO 50001 – مدیریت انرژی

سازمان‌ها و کسب‌وکارها به دنبال این استاندارد هستند، زیرا یکپارچه‌سازی مدیریت انرژی تلاش‌های کلی آنها برای بهبود کیفیت و مدیریت زیست‌محیطی ضروری است.

ISO 31000 – مدیریت ریسک

برای کار ایمن و با شهرت حرفه ای، لازم است ریسک به طور موثر مدیریت شود که به سازمان ها کمک می کند تا عملکرد خوبی داشته باشند و با اطمینان کامل انجام دهند. این گواهینامه دستورالعمل ها، اصول، چارچوب و فرآیندی برای مقابله با خطر ارائه می دهد. این می تواند توسط هر سازمانی صرف نظر از اندازه یا فعالیت آنها استفاده شود.

اهمیت گواهینامه ISO در سطح جهانی چیست؟

اعتماد مصرف کننده را می توان با دیدن لوگوی استاندارد بین المللی افزایش داد، با اعتماد به اینکه محصول یا خدمات ایمن و قابل اعتماد است و همچنین کیفیت خوبی دارد.

افزایش اعتماد به نفس در مورد جنبه های خاص محصولات نیز کلیدی است، مانند ایمنی اسباب بازی.

مصرف کنندگان در فرآیند ایجاد و نوشتن استانداردهای بین المللی که تا حد امکان گسترده باشد، شامل می شوند.

به گسترش تجارت در بازار بین المللی کمک می کند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family