iso certification

گواهینامه ISO

ثبت و صدور گواهی‌نامه ISO چگونه است؟

گواهینامه ایزو یک گواهی بین المللی است که توسط سازمان استاندارد جهانی ایزو تهیه و تدوین شده است. بر خلاف باور اشتباه یکسری از متقاضیان، ثبت‌نام برای اخذ گواهینامه ایزو از سایت رسمی سازمان ISO انجام نمی‌شود و امکان ثبت ‌نام و درخواست گواهینامه ایزو برعهده یکسری از سازمان‌ها و مراجع دیگر می‌باشد. سازمان ISO یک نهاد رسمی و معتبر بنام International Accreditation Forum به معنی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ایزو را تأسیس نموده است. انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ایزو را در اصطلاح IAF می‌نامند. وظیفه IAF اعتبار دهی و تأیید مراکز اعتبار دهنده می‌باشد. تمام کشورهای عضو سازمان ایزو یک نهاد رسمی و قانونی اعتبار دهنده بعنوان Accerdiation Body که در اصطلاح AB نامیده می‌شوند دارند. AB های کشورهای عضو سازمان ایزو هم بصورت مستقیم ثبت نام و صدور گواهینامه ایزو را انجام نمی‌دهند و کار ثبت و صدور گواهینامه ایزو بر عهده یکسری از مراجع بنام Certification Body می‌باشد. مراجع صدور گواهینامه ایزو را در اصطلاح CB می‌نامند.

سایت‌ها و مراکز معتبر برای تبت نام و درخواست گواهی‌نامه ISO کدامند؟

سایت سازمان ISO و تمامی مراکز وابسته به این نهاد بین‌المللی بعلت اینکه جهانی می‌باشند همگی به زبان لاتین بارگذاری و مطلب گذاری شده‌اند و مطالعه و بررسی و کسب اطلاعات برای بیشتر متقاضیان بسیار سخت می‌باشد. بهمین خاطر یکسری سازمان‌ها و شرکت‌هایی بعنوان مراکز مشاوره و راهنما جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو بوجود آمده‌اند. مراکز مشاوره ایزو بسیار متعدد هستند و تشخیص اعتبار و اصالت آنها بستگی به دقت و هوش و درایت مدیران و مسئولان آگاه سازمان‌ها و شرکت‌ها دارد که بتوانند با توجه به نکات آموزشی ارائه شده توسط مرکز امکان ثبت بتوانند تشخیص درستی داشته باشند.

مراکز مشاوره ایزو معتبر و با اصالت فقط و فقط گواهینامه ‌های بین المللی ایزو را با اعتبار انجمن IAF ارائه می‌دهند. زیرا IAF تنها نهاد رسمی و بزرگ جهانی می‌باشد و فقط یک سایت رسمی با یک آدرس مشخص دارد. WWW.IAF.NU آدرس سایت رسمی انجمن IAF می‌باشد. متأسفانه یکسری مراکز مشاوره ادعا می‌کنند که سایت معتبر دیگری بنام ASCB نیز هست که کار اعتبار‌دهی را انجام می‌دهد ولی این موضوع کاملا کذب می‌باشد و متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو باید کاملا مراقب باشند. راه دیگر تشخیص اعتبار و اصالت مراکز مشاوره ایزو این است که هنگامی که مرکز فوق ادعا می‌کند گواهینامه ایزو شما اعتبار بین‌المللی دارد بتواند اثبات نماید و راه استعلام و ریجستر اعتبار گواهینامه ایزو مربوطه را به شما متقتضی محترم آموزش دهد. متأسفانه یکسری از کلاهبرداران و سودجویان با تأسیس یکسری از سایت‌ها با زبان انگلیسی متقاضیان و مشتریان خود را گمراه می‌کنند و در ازای دریافت مبالغ سنگین به جای گواهینامه ایزو معتبر یک گواهینامه جعلی فتوشاپی کاملا زیبا همراه با مهر و برچسب را ارائه می‌دهد.

راه تشخیص درست استعلام اعتبار و اصالت گواهی‌نامه ISO

راه درست و صحیح تشخیص اعتبار گواهینامه ایزو این است که با یک حرکت پیوسته و زنجیروار باید به سایت رسمی و معتبر انجمن IAF ختم شود. در این مطلب با طرح یک مثال، مسیر درست تشخیص اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو را برای شما تشریح می‌نماییم. ایزو ۹۰۰۱ بنام سیستم مدیریت کیفیت یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. سازمان متقاضی اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ با توجه به صحبت‌ها و مشاوره‌های صورت گرفته برای دریافت گواهینامه ایزو مربوطه، مرجع بین‌المللی UKAS که یک مرجع انگلیسی می‌باشد را انتخاب می‌نماید. هنگامی که گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از این مرجع صادر شود در کنار آن یک کد رهگیری را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما باید ابتدا برای اطمینان از اصالت گواهینامه وارد سایت رسمی IAF شوید و نام AB یا همان مرکز اعتبار دهنده که کشور انگلستان می‌باشد را پیدا نمایید و بعد وارد سایت AB شوید. داخل سایت AB نام تمام مراجع صدوری که تحت اعتبار AB انگلیس فعالیت می‌کنند دیده می‌شود. با توجه به اینکه مرجع صدور گواهینامه ایزو یا CB ایزو شما را UKAS معرفی کرده‌اند باید نام UKAS را پیدا نمایید و وارد سایتش شوید. در سایت UKAS باید کد رهگیری گواهینامه خود را ریجستر نمایید. اگر کد رهگیری در سایت مشاهده شد که مسلما اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ شما محرض می‌گردد ولی اگر کد رهگیری مربوطه یافت نشود گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ شما جعلی می‌باشد. این نوع راه تشخیص برای تمامی انواع گواهینامه‌های ایزو به کار برده می‌شود.

مرکز امکان ثبت با توجه به گسترش و تأسیس مراکز مشاوره متعددی که در حوزه ایزو فعالیت می‌کنند و متأسفانه با صدور گواهینامه‌های تقلبی و جعلی به اعتبار و آبروی مراکز معتبر مشاوره ایزو لطمه وارد کرده‌اند در یک اقدام عام‌ المنفعه جهت جلوگیری از زیان و ضرر سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ‌نامه ISO اعلام می‌نماید که با حضور کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ارائه خدمات و مشاوره‌های رایگان آمادگی کامل دارد. فقط کافیست با شماره مرکز تماس برقرار نمایید.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family