روش اخذ استاندارد آیزو

روش اخذ استاندارد آیزو

استاندارد آیزو

آیزو یا همان ایزو استاندارد در تمام نقاط جهان به صورت عالی فعالیت می کند و محصولات ناب و خوبی را برای مشتریان خود تولید می کند و از استانداردهای معتبر و مجاز استفاده می کند. همین استناندارها یمعتبر در آیزو هست که باعث محبوبیت و کارایی خوب ایزو شده است، چون داشتن استاندارد، باعث می شود که سازمان ها و شرکت هایی که از استانداردهای ایزو استفاده می کنند موفق تر و مشهورتر و از محبوبیت به خصوصی برخوردار هستند. انواع زیادی از ایزو در سرتاسر نقاط جهان وجود دارد ولی هر ایزویی را نمی توان ایزو خواند بلکه ایزویی که از استانداردهای مجاز و قانونمند استفاده کنند می توان نام ایزو را بر آنها گذاشت. ایزو در سطح بین المللی موجب می شود شرکت ها و سازمان های ایزو در حیطه­ی کاری، با همدیگر رابطه شغلی ایجاد کنند و محصولاتِ خود را برای سایر شرکت ها در سایر کشورهای همجوار و دور بفرستند و موجب افزایش سود و درآمد و مشهور شدن شرکت و نام صاحبان شرکت خواهد شد. هرشرکت و سازمانی که بخواهد مدرک استاندارد آیزو بین المللی را دریافت کند باید هزینه هایی را بپردازند. ولی اینکه چقدر هزینه بپردازند، مرجع صادرکننده گواهی ایزو مشخص می کند که شرکت های متقاضی باید چقدر بپردازند. مرجع صادرکننده گواهی ایزو هزینه های زیادی معین می کنند تا شرکت متقاضی آن را بپردازد که این یکی از عیب های عدم مراجعه شرکت های متقاضی برای دریافت مدرک استاندارد آیزو است و عیب دیگری که در ایزو بین المللی وجود دارد این است که شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت مدرک استاندارد آیزو وقت و زمان زیادی را برای دریافت می گذرانند و این موجب معطّل شدنِ صاحبان شرکت و سازمان ها می شود. این دو عیب باعث شده بیشتر شرکت ها به سمت ایزوهای دیگری بروند که راحت تر به دست بیایند و نیز به هزینه زیاد و زمان زیاد نداشته باشند. اما برخی شرکت ها در سطح بین المللی شرایط را پذیرفته اند و فعالیت خود را شروع کردند وتوانستند موفقیت هایی را در زمینه کاری به دست آورند و از فواید بین المللی بودن استفاده کنند که فواید را در ابتدا گفتیم که موجب ارتباط شغلی با دیگر شرکت ها و سازمان ها در سراسر نقاط جهان خواهد شد و مدیران شرکت معروف می شوند. اما برخلاف ایزو در سطح بین المللی، ایزو در سطح داخلی کشور، خیلی راحت تر و آسان به دست می آید به گونه ای که موجب شده اکثر شرکت ها و سازمان ها در جاهای مختلف به سمت ایزو داخلی رو بیاورند. ایزو در دخل کشور، نیاز پرداخت هزینه زیاد ندارد و با پرداخت هزینه بسیار کم و در زمان کمی، شرکت های متقاضی می توانند مدرک استاندارد آیزو را دریافت کنند و تنها دو شرط است که باید رعایت کنند که این دو شرط هم، اگر شرکت و سازمان علاقه به کار داشته باشند به راحتی می توانند انجام دهند که این شروط عبارتند از:

1-هر شرکت و سازمانی که متقاضی دریافت مدرک استاندارد آیزو هستند باید قبل از مراجعه به مراجع صادرکننده گواهی مدرک استاندارد آیزو از، در مورد آیزو، عملکرد ایزو، اهداف ایزو و وظایف مدیران در نحوه به کارگیری ایزو در ترقی و پیشرفت شرکت اطلاعات و دانش و آگاهی داشته باشند و با اطلاعات وارد این زمینه شوند و بدون آگاهی و دانش شرکت های متقضای، مراجع صادرکننده گواهی ایزو به آنها مدرک استاندارد آیزو را تحویل نمی دهند.

2-هر شرکت و سازمانی که متقاضی دریافت مدرک استاندارد آیزو هستند، در مناقصاتی که مرجع صادرکننده مدرک استاندارد آیزو در زمان و مکان مشخصی، مشخص و معین می کنند و به آنها اعلام می کنند حاضر شوند وگرنه اگر شرکت ها و سازمان های متقاضی به هر دلیلی نتوانند در مناقصات شرکت کنند، مرجع صادرکننده مدرک استاندارد آیزو به آنها مدرک نمی دهند.

بنابراین هر شرکتی که بخواهد مدرک استاندارد آیزو را دریافت کند باید شرایطی را که مرجع صادرکننده مدرک استاندارد ایزو مشخص می کنند انجام دهند. البته با توجه به مطالب گفته شده همه ایزوها شرایط یکسانی ندارند و هر ایزویی شرایط خاص خود را دارد. شرکت های متقاضی اول باید توانایی مدیران شرکت و توانایی عملکرد شرکت را بسنجند و در صورت توانایی به مراجع صادرکننده مدرک ایزو مراجعه می کنند و مدرک ایزو خواسته شده را درخواست می کنند و بعد از تایی توسط مرجع صادرکننده گواهی ایزو به فعالیت می پردازد.

 

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family