GIVE ISO 2

مراحل دریافت گواهینامه ایزو

شرکت ها و موسساتی که متقاضی گواهینامه ایزو هستند برای دریافت و گرفتن گواهینامه ایزو چند مرحله وجود دارد که باید برای رسیدن به گواهی ایزو آنها را انجام بدهند تا گواهی را دریافت کنند که در اینجا این مراحل را ذکر خواهیم کرد:

1-مرحله اول برای دریافت گواهی ایزو این است که برای مدیر یا مدیران ارشد جهت توجیه کردن آنها و آگاه سازی مسئولیت مدیر یا مدیران ارشد در مورد وظایفشان جلساتی برگزار می شود که باید حضور پیدا کنند تا این آگاهی را کسب کنند.


در سال 2008 استاندارد بین المللی ایزو9000 قوانینی را صادر کرده بود در زمینه مسئولیت مدیر و مدیران ارشد که باید مدیران و مدیران ارشد این ضوابط و قوانین که جزء لاینفک سازمان است را رعایت کنند.

اما در صورتی که مدیر و مدیران ارشد در جلسات شرکت نکنند و وظیفه خود را به درستی به جا نیاورند باعث بازدهی کم شرکت در تولید محصولات با کیفیت و مرغوب و همچینن عملکرد ضعیف کارکنان شرکت می شود که این کار به نوبه خود باعث کنار رفتن شرکت در بازار کار خواهد بود .

بنابراین برای اینکه شرکت یا موسسات متقاضی گواهی ایزو این نتیجه بد را به دنبال نداشته باشند باید مدیر و مدیران ارشدی را انتخاب کنند که دارای ویژگی هایی چون تدبیر، آگاهی از نحوه دریافت و عملکرد گواهی ایزو ، قانونمند، قابل اعتماد، منضبط باشند تا بتوانند شرکت و موسسه را در مسیر پیشرفت پیش ببرند.


2-مرحله دوم در دریافت گواهی ایزو، دادن طرح جامع و مفید و کلی برای استاندارد سازی سیستم مدیریت شرکت و موسسات متقاضی گواهی ایزو هستند و همچنین برای كیفیت موسسات و شرکت های متقاضی لازم و ضروری است. در این مرحله مسئولیت کارکنان شرکت مشخص می شود و آنها توجیه می شوند که باید چه فعالیت ها و چه وظایفی را باید برعهده بگیرند و انجام وظیفه کنند


3-مرحله سوم در مورد اجرای جلسات آموزشی به صورت جلسات عمومی و تخصصی است که جلسات عمومی به صورت کنفرانس ها، همایش ها برگزاری می شود تا بتوانند از این جلسات به نحو احسن استفاده کنند و مرد کاربرد قرار دهند.

4-مرحله چهارم که در قسمت اول این مرحله اهداف شرکت ها را تشخیص می دهند و در قسمت بعد آن اهداف شرکت و موسسات را از همدیگر جدا می کنند و همچنین ماموریت و وظایفی که باید کارکنان در حیطه کاری خود انجام دهند مشخص می کنند و آنها را توجیه می کنند.


5-مرحله پنجم که در مورد اجرای راهکارها و وظایفی که برای رسیدن به هدف منظور هست که در این مرحله به اجرا در می آید. وظیفه اجرا برعهده مدیر ارشد یا نماینده او هست که باید در قوانین و ضوابط را درسطح شرکت به اجرا در بیاورد و همچنین بر کار کارکنان موسسه و شرکت نظارت جدی و اساسی داشته باشند و از وظیفه خود شانه خالی نکنند.
6-مرحله ششم که در مورد تحلیل و بررسی فرآیندها و ممیزاتی که لازمه شرکت و برای ارتقا و پیشرفت شرکت و پیشرفت کارکنان لازم است می باشد. مدیر یا مدیران ارشد باید در این زمینه اگر موانعی برای پیشرفت و ارتقا وجود داشت آنها را رفع نمایند و راه را برای رسیدن به هدف و ارتقای شرکت باز کنند و همچنین کارکنان هم در زمینه کاری خود باید همکاری لازم را انجام دهند که اگر نقص و موانعی وجود داشت اعلام کنند تا در جهت رفع آن مدیران اقدام کنند و مشکلی پیش نیاید.

7-مرحله هفتم که در مورد برگزاری جسله ممیزی اصلی سازمان است که این مرحله، مرحله پایانی و آخر می باشد.
در این مرحله مرجع صادر کننده گواهینامه بعد از درخواست شرکت یا موسسه گواهی ایزو زمان خاصی را برای جلسه خصوصی معین می کند تا شرکت متقاضی حضور به عمل بیاورد و با مسئولان صادرکننده گواهی ایزو در مورد دریافت ایزو، راهکارها، مراحل اجرایی گواهی ایزو صحبت هایی داشته باشند. بعد از اینکه صحبت ها انجام شد و شرکت و موسسه متقاضی موارد گفته شده در جلسه را کاملا متوجه شد و خود را ملزم به رعایت آن کرد و شرکت صادرکننده گواهی ایزو رضایت خود را از شرکت متقاضی به دست آَورد گواهی ایزو را برای آن شرکت صادر می کند و شرکت متقاضی گواهی ایزو را دریافت و اخذ می کند و کار و فعالیت خود را شروع می کند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family