مراحل صدور گواهینامه ایزو

مراحل صدور گواهینامه ایزو

ایزو چیست

ایزو یک سازمان جهانی و بین المللی است که در سطح بین المللی به صورت استاندارد فعالیت می کند. وظیفه ایزو در سطح بین المللی، یکپارچه سازی بین سازمان ها و شرکت های بین المللی است که گواهی ایزو را دریافت کردند و فعالیت خود را شروع و ادامه داده اند و همچنین افزایش بهبود استانداردهای بین المللی در شرکت ها و سازمان ها از وظایف ایزو است.

 

گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو توسط مراجعی که گواهی ایزو صادر می کنند و صادر کردن ایزو در صورتی است که شرکت های متقاضی ایزو اقداماتی که مرجع صادرکننده ایزو را درنظر گرفته اند انجام دهند و مرجع صادرکننده اقدامات آنها را تایید کند برای آنها گواهی ایزو را صادر می کند.

 

مراحل صدور گواهینامه ایزو

برای اینکه مرجع صادرکننده ایزو، برای شرکت ها و سازمان های متقاضی ایزو، گواهی را صادر کند، شرکت های متقاضی باید مراحلی را که مراجع صادرکننده گذاشته­اند رعایت کنند که این شرایط عبارتند از:

1- مراجع صادر کننده گواهی ایزو برای مدیر و مدیران ارشد شرکت ها و موسسات متقاضی ایزو، جلساتی را برگزار می کند که در آن زمان باید صاحبان شرکت حضور به عمل بیاورند و نکاتی را که برای آنها در نظر گرفته است انجام دهند و در صورت عدم حضور مدیر و مدیران، مرجع صادرکننده ایزو ، برای آنها گواهی ایزو را صادر نمی کنند.

2- مراجع صادرکننده گواهی ایزو ، برای کارمندان شرکت های متقاضی جلساتی را برگزار می کند که کارکنان برای توجیه کافی در مورد شغل و فعالیت در شرکت باید حضور به عمل بیاورند تا توسط مراجع صادرکننده گواهی ایزو کاملا توجیه شوند و به شغل خود تسلط کامل داشته باشند. و همچنین وظایفی که کارکنان در مورد ماموریت هایی که توسط شرکت به آنها محول می شوند بدانند و عمل کنند.

3- مراجع صادرکننده گواهی ایزو ، هدف های شرکت ها را به صورت واضح مشخص می کنند و هدف هر شرکتی را از دیگر شرکت ها مجزا و جدا می کند و کمک می کند تا هر شرکت متناسب با هدفی که برای آن شرکت در نظر گرفته است ترقی پیدا کند و شرکت را به آن اهداف برساند. و همچنین وظایف و کارهایی که کارکنان شرکت باید به صورت مجزا در راستای اهداف شرکت انجام دهند مشخص می کنند و آنها باید طبق این وظایف مشخص شده انجام وظیفه کنند.

4- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای شرکت های متقاضی ایزو ، راهکارهایی را برای رسیدن به اهداف شرکت در نظر گرفته است که وظیفه اجرایی این راهکارها در شرکت بر عهده مدیر و مدیران ارشد هست که مدیران باید این راهکارها را به نحو احسن اجرا کنند و موانعی که در مسیر اجرای راهکارها پیش می آید را رفع و از بین ببرند. مدیران شرکت، علاوه بر اجرای راهکاری انتخاب شده توسط مرجع صادرکننده گواهی ایزو، بادی بر کار همه کارکنان و افرادی که در شرکت فعالیت می کنند داشته باشند تا همه اعضای شرکت در راستای هدف شرکت انجام وظیفه کنند و شرکت را به سمت پیشرفت و ترقی ببرند.

5-یکی دیگر از مراحل صدور گواهی ایزو توسط مراجع صادرکننده ایزو ، این است که مرجع صادرکننده گواهی ایزو، فرآیندها و ممیزاتی را که لازمه پیشرفت و ترقی شرکت و پیشرفت کارکنان است را به شرکت می دهند که وظیفه تحلیل و بررسی این فرآیندها و ممیزات برعهده مدیر و مدیران ارشد است که باید این وظیفه را انجام دهند. و اگر در انجام وظیفه خود، موانعی پیدا کردند باید هرچه سریع­تر اقدام به رفع و از بین بردن موانع کنند و همچنین اگر کارمندان در حیطه کاری خود موانعی را پیدا کردند به مدیر و مدیران ارشد گزارش دهند تا مدیران اقدام به از بین بردن موانع کنند و راه را برای پیشرفت شرکت هموار کنند.

6- مرحله آخر و پایانی که مرجع صادرکننده گواهی ایزو انجام می دهد این است که برای مدیرو مدیران ارشد شرکت جلسات یرا به صورت عمومی و خصوصی برگزار می کند تا مدیران حضور به عمل بیاورند. جلسات عمومی به صورت برگزاری همایش ها، کنفرانس ها و ....است و همچنین جلسات خصوصی را برای صاحبان شرکت برگزار می کنند. مدیر و مدیران ارشد باید در این جلسات عمومی و خصوصی حضور به عمل بیاورند تا بتوانند گواهی ایزو را از مرجع صادرکننده ایزو دریافت کنند و فعالیت خود را شروع کنند وگرنه در صورت عدم حضور مدیران در جلسات به معنی عدم خواستن گواهی ایزو است.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family