QUALITY MANAGEMENT SYSTEM

گواهینامه ایزو9001 چیست؟

درباره سازمان بین المللی استاندارد سازمان بین المللی استاندارد (ISO) بزرگترین توسعه دهنده استانداردهای بین المللی داوطلبانه در جهان است. استانداردهای آنها تقریباً برای همه انواع فناوری و کسب و کار راه حل ها و بهترین شیوه ها را ارائه می دهد و به شرکت ها و سازمان ها کمک می کند تا عملکرد را افزایش داده و از مصرف کنندگان و کره زمین محافظت کنند. استانداردهای آنها که با اجماع جهانی توسعه یافته اند ، هدف آنها شکستن موانع تجارت بین المللی است. برخی از استانداردهای معروف عبارتند ازISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ISO 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی وISO 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO 9001: 2015 چیست؟ISO 9001 شناخته شده ترین استاندارد سیستم مدیریت کیفیت (QMS) در جهان است. هدف آن کمک به سازمان ها برای برآوردن موثرتر نیازهای مشتریان و سایر ذینفعان است. این امر با ایجاد چارچوبی برای اطمینان از کیفیت ثابت در ارائه کالا و/یا خدمات به دست می آید . این استاندارد بر اساس 7 اصل مدیریت کیفیت از جمله تمرکز بر مشتری قوی ، مشارکت مدیران ارشد و تلاش برای بهبود مستمر است. هفت اصل مدیریت کیفیت عبارتند از: تمرکز بر مشتری، رهبری، انتخاب افراد، رویکرد فرآیندی، بهبود، تصمیم گیری مبتنی بر شواهد و مدیریت روابط اصول بر اساس اولویت مرتب نشده است. اهمیت نسبی هر اصل از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است و ممکن است در طول زمان تغییر کند.

چرا باید گواهینامه ISO 9001 را دریافت کنید؟ گواهینامه ISO 9001 اثبات عینی را به کارکنان ، شرکای شما ، مشتریان شما و جهان خارج ارائه می دهد که رضایت مشتری در هسته اصلی کسب و کار شما است.

مزایای کلیدی ISO 9001 شامل:

افزایش درآمد: استفاده از اعتبار ISO 9001 می تواند به شما در برنده شدن مناقصه ها و قراردادهای بیشتر کمک کند ، در حالی که افزایش کارایی به رضایت و حفظ مشتریان کمک می کند.

بهبود اعتبار شما: وقتی سازمان ها به دنبال تامین کنندگان جدید هستند ، اغلب لازم است که از QMS مبتنی بر ISO 9001 استفاده کنند ، مخصوصاً در بخش دولتی

بهبود رضایت مشتری: با درک نیازهای مشتریان و کاهش خطاها ، اعتماد مشتری را در توانایی ارائه محصولات و خدمات افزایش می دهید.

راندمان عملیاتی بالاتر: با پیروی از بهترین شیوه های صنعت و تمرکز بر کیفیت ، می توانید هزینه ها را کاهش دهید. بهبود تصمیم گیری - شما می توانید مشکلات را در زمان مناسب تشخیص داده و شناسایی کنید ، به این معنی که می توانید به سرعت اقدامات لازم را برای جلوگیری از اشتباهات مشابه در آینده انجام دهید.

مشارکت بیشتر کارکنان: با بهبود ارتباطات داخلی ، اطمینان حاصل می کنید که همه در یک دستور کار هستند. مشارکت کارکنان در طراحی بهبود فرایند ، آنها را خوشحال تر و پربارتر می کند

. ادغام بهتر فرآیند: با بررسی تعاملات فرایند ، می توانید به راحتی کارایی خود را بهبود بخشید ، خطاها را کاهش داده و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

فرهنگ بهبود مستمر: این سومین اصل ISO 9001 این بدان معناست که شما یک رویکرد سیستماتیک برای شناسایی و بهره برداری از فرصت ها برای بهبود تعبیه کرده اید.

روابط بهتر با تأمین کنندگان: استفاده از بهترین فرایندها به زنجیره های تأمین کارآمدتر کمک می کند و صدور گواهینامه آنها را به تأمین کنندگان شما نشان می دهد.

در مورد فرآیند صدور گواهینامه ISO 9001 برای دریافت گواهینامه ISO 9001 نیاز به برنامه ریزی ، تعهد و منابع دارد. سازمان صدور گواهینامه ما (QMS) یک فرایند ساده سه مرحله ای را توصیه می کند:

تجزیه و تحلیل فاصله یک مشاور از دفاتر ما بازدید کرد و فرآیندها و رویه های فعلی ما را بررسی و مستند کرد ، سپس مواردی را که الزامات استاندارد را برآورده نمی کند ، برجسته کرد. پیاده سازی هرگونه تغییر مورد نیاز در فرایندها و رویه های موجود ایجاد می شود. صدور گواهینامه یک ممیز سالانه از دفتر ما بازدید می کند تا بررسی کند که آیا تمام مراحل مستند در حال پیگیری است و پس از رضایت آنها ، گواهینامه جدیدی صادر می شود.

چگونه می توانید یک مرجع صدور گواهینامه ایزو انتخاب کنید؟ برای سازمانهای بریتانیایی ، تشخیص ISO 9001 زمانی ارزشمندترین است که توسط یک سازمان صدور گواهینامه معتبر UKAS تأیید شود که به طور مستقل سازمان شما را بررسی کرده و گواهینامه ISO 9001 را به شما ارائه می دهد. شما می توانید از طریق مجمع بین المللی اعتباربخشی ، نهادهای بین المللی قابل مقایسه را بیابید. چندین سازمان صدور گواهینامه را ارزیابی کنید. بررسی کنید که آیا سازمان صدور گواهینامه معتبر است و از استاندارد ایزو مربوطه استفاده می کند. اعتباربخشی اجباری نیست اما تأیید مستقل صلاحیت را ارائه می دهد. چرا ISO 9001 برای امکان ثبت بسیار مهم است؟ امکان ثبت هزاران ساعت محتوای آموزش الکترونیکی برای مشتریان خود ایجاد کرده است و از یادگیری الکترونیکی سریع تا تجربه های یادگیری سفارشی. هر ماژولی که ما ایجاد می کنیم پاسخگو ، در دسترس ، جذاب و مطابق با دستورالعمل های سبک مشتری ما است. با این حال ، کیفیت محصول تنها نیمی از داستان است. نیمی دیگر ، بسیار مهم ، مدیریت فرایند است. حاکمیت فرآیند به توانایی ما در مشارکت مثمر با مشتریان برای اطمینان از یک فرآیند توسعه سازگار ، شفاف و قابل اعتماد اشاره می کند که می تواند به طور قابل اطمینان دوره های آموزش الکترونیکی با کیفیت بالا را در زمان و بودجه ایجاد کند. حفظ اعتبار ISO 9001 ما را ملزم به بهبود مستمر در سیستم ها ، آموزش کارکنان ، ساختار سازمانی و روش های دستیابی به نتایج موفق برای مشتریان می کند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family