چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

سازمان بین المللی استاندارد

ISO : International Organisation for Standardiztion

انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ( انجمن اعتبار دهی به نهادهای دولتی عضو سازمان ایزو )

IAF : International Accreditation Forum

نهاد و نماینده رسمی اعتبار دهنده به مراجع صدور گواهینامه ایزو

AB : Accreditation Body

مراجع صدور گواهینامه ایزو

CB : Certification Body

گواهی ایزو ISO چی هست؟

ایزو نام سازمان بین‌المللی استاندارد است. گواهی ایزو مدرکی است که هر سازمانی در قبال اجرای قوانین و دستورالعمل‌های تدوین شده از سوی سازمان ایزو از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو دریافت می‌کند. قوانین و دستورالعمل‌هایی که نمایندگان سازمان ایزو ISO برای هر نوع شغل و کسب و کاری تدوین می‌کنند بعنوان مستندات در سایت رسمی سازمان ایزو منتشر می‌شوند. هر استاندارد دارای یک کد معرف می‌باشد. ISO 9001 با نام سیستم مدیریت کیفیت ، ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی ، ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، ISO 22000 با نام سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ISO 29001 سیستم مدیریت کیفیت – نفت، گاز و پتروشیمی ، ISO 10002 با نام سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایت‌ مشتریان ، ISO 13485 سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی ، ISO 10015 با نام سیستم مدیریت کیفیت – آموزش ، ISO 20000 با نام سیستم مدیریت خدمات IT ، ISO 16949 با نام سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودرو سازی و گواهینامه HSE یکسری از استانداردهای تدوین شده از سوی سازمان ایزو می‌شوند.

گواهی ایزو ISO را از کجا میشه خرید؟

خرید و تهیه اینترنتی گواهینامه ایزو

گواهی ایزو به صورت اصل و‌ معتبر جنس و کالا نیست که بتوان آن را به صورت مجازی و آنلاین خریداری کرد. همچنین گواهی ایزو یک مدرک آماده و چاپ شده نیست که تا مشتری درخواست نمود برایش ارسال شود. برای گرفتن گواهینامه ایزو ابتدا باید با یک مرکز صدور گواهینامه ایزو ارتباط برقرار نمود و نوع گواهینامه و مدرکی را که از سری استانداردهای ایزو می‌خواهید را مشخص کنید. بعد از آن با انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو به سراغ مراحل بعدی می روید از اینجا به بعد گرفتن گواهی ایزو به دو نوع تقسیم می شود:

نوع اول، گرفتن گواهی ایزو از مراجع صدور بین‌ المللی: اگر سازمان متقاضی مراجع بین المللی را جهت صدور گواهینامه ایزو انتخاب کند ملزم به طراحی مستندات و اجرای قوانین و دستورالعمل های ایزو طبق دستورات سازمان استاندارد جهانی می باشد و در طی دو مرحله ممیزی که یک مرحله توسط کارشناس داخلی ایزو انجام میشود و عدم انطباقات برطرف می‌گردد و مرحله دوم توسط بازرس مرجع صدور گواهینامه ایزو انجام می گیرد و در صورت تایید رأی نهایی به صدور گواهینامه ایزو داده می‌شود.

نوع دوم، گرفتن گواهی ایزو از مراجع صدور خصوصی : اگر سازمان متقاضی مراجع خصوصی را جهت صدور گواهینامه ایزو انتخاب کند به علت اینکه سطح سخت گیری این مراجع بسیار پایین می باشد و تحت نظارت نهاد اعتبار دهنده ای که عضو سازمان انجمن اعتباردهندگان بین المللی باشد نیست مجموعه متقاضی را ملزم به طراحی و پیاده‌سازی مستندات ایزو نمی‌کند و مرحله ممیزی نهایی توسط مرجع بازرسی مرجع صدور گواهینامه ایزو حذف می‌گردد.

مستندات گواهی ایزو را از کجا میشه خرید؟

خرید و تهیه اینترنتی مستندات ایزو

مستندات گواهی ایزو در واقع همان قوانین و دستورالعملهایی میباشد که برای هر نوع حرفه و کسب و کاری توسط سازمان ایزو تدوین و منتشر گردیده است. نمونه مستندات ایزو در سایت رسمی سازمان بین المللی استاندارد منتشر شده است ولی دسترسی به نمونه مستندات کمی سخت می‌باشد و نیاز به پرداختن هزینه دارد. یکسری از کارشناسان و مستند نویسان ایزو کار با دریافت هزینه تهیه نمونه مستندات را انجام می‌دهند ولی با توجه به اینکه کار زمان بری می‌باشد در صدور گواهینامه ایزو تأخیر ایجاد می‌کند. مرکز امکان ثبت با توجه به داشتن چندین سال سابقه درخشان در حوزه صدور انواع گواهینامه‌های ایزو و انجام مشاوره و کارشناسی و تهیه نمونه مستندات چند سالی است که جهت جلب رضایت مشتریان کلیه نمونه مستنداتی را که تهیه کرده است در قالب فایل WORD به صورت رایگان در فضای مجازی منتشر کرده و در اختیار تمامی کاربران و متقاضیان ایزو قرار داده است. همچنین متقاضیان می‌توانند با برقراری تماس با مرکز امکان ثبت نمونه مستندات مورد نیازشان را به صورت رایگان دریافت نمایند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family