اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS

شرکت در مناقصات و پیشی گرفتن از رقبا امروزه در میان سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری بسیار رونق گرفته است. اکثر کارفرمایان داشتن گواهینامه IMS را بعنوان یکی از مدارک لازم و ضروری در مدارک مورد نیاز قید کرده‌اند. اکثر کارفرمایان و‌ صاحبان کسب و کارها نمی‌دانند که گواهینامه IMS استاندارد سازمان بین المللی استاندارد نیست. ولی به خاطر اینکه یک سیستم مدیریت یکپارچه‌ای را در مجموعه ایجاد می‌کند، متقاضیان بسیار زیادی دارد. گواهینامه IMS مدرکی است که در قبال اخذ سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ از طرف مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو به مجموعه متقاضی ارائه داده می‌شود. گواهینامه IMS یعنی رعایت قوانین و الزاماتی که هم منجر به ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت می‌‌شود و هم رعایت اصول حفظ و نگهداری از محیط زیست و رعایت اصول ایمنی در کار و حمایت از سلامت نیروی انسانی را ایجاد می‌نماید و یک سیستم مدیریت یکپارچه ایجاد می‌کند. IMS مخفف Integrated Manegment systems تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد. اخذ فوری گواهینامه IMS ، دریافت سریع IMS ، مدرک IMS فوری ، دریافت سریع گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه ، ثبت و صدور گواهینامه IMS فوری همگی الفاظ و عباراتی هستند که متقاضیان در فضای مجازی به سرچ و جستجوی آن می‌پردازند.

 

آیا صدور گواهینامه IMS فوری از طرف همان مراجع صدور گواهینامه ISO انجام می‌شود؟

ابتدا باید مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو را مشخص نماییم. مراجع صدور گواهینامه ایزو را که در حوزه ایزو با نام CB می‌شناسند به دو دسته مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی و مراجع صدور گواهینامه ایزو خصوصی تقسیم می‌شوند. اخذ سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی توسط هم مراجع بین المللی و هم مراجع خصوصی صادر می‌شود. زمان و میزان بودجه و اهداف سازمان‌ها مشخص می‌کنند که سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی انتخاب کنند برای گرفتن گواهینامه ایزو از کدام مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو اقدام نمایند. گرفتن گواهینامه ایزو از مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی بعلت بخش طراحی و پیاده سازی مستندات زمان‌بر و پر هزینه‌تر می‌باشد ولی ثبت و صدور گواهینامه ایزو از مراجع خصوصی چون ملزم به طراحی و اجرای مستندات نیستند در مدت زمان کوتاه تری با هزینه خیلی کم‌تر صادر می‌شوند. در نتیجه صدور گواهینامه IMS فوری نیز از طرف همان مراجع صدور گواهینامه ایزو خصوصی صادر می‌شود.

 

قوانین و دستورالعمل‌های گواهینامه IMS شامل چه مواردی می‌شود؟

قوانین و الزامات گواهینامه IMS تلفیقی از قوانین و دستورالعمل‌های گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد. هنگامی که اسمی از سیستم مدیریت یکپارچه به میان می‌آید، یعنی باید کلیه مستندات سه گواهینامه ایزو فوق را در یک مجموعه طراحی و اجرا نمود. از مهم‌ترین مستندات ایزو ۹۰۰۱ خط مشی کیفیت، نظامنامه کیفیت، چارت سازمانی و دستورالعملهای کاری و تهیه فرم‌ها و گزارش‌ها می‌باشد که این موارد در ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ هم باید به کار برده شود. کلیه این مستندات به همراه تمامی نمونه روش‌های اجرایی از نمونه روش اجرایی در کنترل سوابق مدیریت و آموزش گرفته تا نمونه روش‌های اجرایی که برای انجام ممیزی و شناسایی خطرات و عدم انطباقات انجام می‌شود همگی به صورت مشترک در مستندات و قوانین و دستورالعمل‌های گواهینامه IMS نیز وجود دارد و در یک سازمان به کار برده می‌شوند.

 

آیا امکان دانلود رایگان مستندات گواهینامه IMS وجود دارد؟

اکثر مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو هنگامی که کار صدور گواهینامه ایزو و گواهینامه IMS را برای سازمان‌ها و شرکت‌ها انجام می‌دهند، توسط یکسری از افراد کارشناس و متخصص در حوزه مستند نویسی، نمونه مستندات مرتبط را تهیه می‌نمایند و در قبال تهیه مستندات هزینه‌های متفاوتی را دریافت می‌نمایند. مرکز مشاوره امکان ثبت با توجه به داشتن تجربه‌ای چندین ساله در حوزه اخذ انواع گواهینامه‌های ISO ، گواهینامه HSE و گواهینامه IMS کلیه مستندات مربوط به تمام استانداردهای ایزو را تهیه کرده و در قالب فایل WORD در فضای مجازی به صورت رایگان در اختیار متقاضیان و‌ کاربران قرار داده است.

 

اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها از اخذ گواهینامه IMS فوری چیست؟

اخذ گواهینامه IMS بعلت اینکه گواهی اجرای یک سیستم مدیریت یکپارچه است موجب افزایش بهره‌وری و افزایش کارایی و توانمندی کارکنان و کارگران و افزایش سطح قابلیت‌های یک سازمان می‌گردد. همچنین به علت ادغام قوانین و دستورالعمل‌های سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ هنگام اجرا و پیاده سازی استانداردها و ملزومات در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی می‌شود و سودآوری بیشتری نصیب سازمان‌ها می‌شود.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family