ISOIAF

گواهینامه ISO - صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اخذ گواهینامه ایزو – صنایع نفت، کار و پتروشیمی

سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای دریافت گواهینامه ایزو بصورت مستقیم فقط با مرکز مشاوره ایزو که کارهای صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهد سر و کار دارند. ولی سازمانها و نهادهای مختلفی در حوزه صدور گواهینامه ISO دخیل هستند. اولین و مهم‌ترین نهادی که به اخذ یک گواهی‌نامه ایزو مربوط می‌شود سازمان ISO یا سازمان استاندارد جهانی می‌باشد. وظیفه این سازمان تهیه و تدوین استانداردهای مربوط به تمام مشاغل و حرفه‌ها می‌باشد. سازمان و نهاد بعدی که در حوزه گواهینامه ایزو نقش زیادی دارد انجمن اعتبار دهندگان بین المللی یا در اصطلاح انجمن IAF می‌باشد. وظیفه اصلی این انجمن اعتبار سنجی مراکز اعتبار یا در اصطلاح مراکز AB می‌باشد. همچنین مراکز AB نیز با اعتبار دهی به مراجع صدور گواهینامه ایزو نقش اصلی خود را ایفا می‌کنند. در نهایت مراجع صدور گواهینامه ایزو یا در اصطلاح CB ها بعنوان مراکز اصلی صدور گواهینامه ایزو در حوزه اخذ گواهینامه ایزو دخیل و مرتبط می باشند. سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی نامه ایزو – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به هنگام درخواست و دریافت گواهینامه ISO بصورت مستقیم فقط با مرکز مشاوره ایزو ارتباط می‌گیرند.

 

کارشناسی و مشاوره درست و کاربردی مربوط به اخذ گواهینامه ایزو

سازمان‌ها و شرکت‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به هنگام درخواست گواهینامه‌های مربوط به این حرفه و صنعت نیازمند مشاوره و راهنمایی و کسب اطلاعات می‌باشند تا بتوانند بهترین تصمیم گیری را انجام دهند. متقاضیان محترم اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو حواسشان باشد برای دریافت مشاوره و راهنمایی درست و کاربردی باید به سراغ مراکز مشاوره معتبر بروند. مرکز امکان ثبت بعنوان یک مرکز مشاوره معتبر با ارائه اطلاعات صحیح در مورد مراجع صدور گواهینامه ایزو و راهنمایی در مورد اهداف سازمان و انتخاب مناسب گواهینامه ایزو و راه‌های تشخیص اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو توانسته است رضایت مشتریان و متقاضیان محترم را جلب نماید. کلیه مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مرکز امکان ثبت رایگان می‌باشد.

مهم‌ترین عامل برای انتخاب مناسب مرجع صدور گواهینامه ایزو

مهم‌ترین عامل در انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی‌های استانداردهای ایزو در سطح یک مجموعه می‌باشد. مراجع صدور گواهینامه ایزو تعداد زیادی دارند ولی سؤال اصلی در اینجا این است که آیا تمام مراجع صدور گواهینامه ایزو معتبر هستند و گواهینامه ایزو را به صورت قانونی و رسمی صادر می‌نمایند ؟ جواب سؤال این است که تمام مراحل ثبت و صدور گواهینامه ایزو معتبر نیستند و فقط آن دسته از مراجعی که تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی فعالیت می‌کنند، می‌توانند گواهینامه‌های ایزو را کاملا رسمی و معتبر صادر نمایند و‌ کار طراحی، مستند سازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو به بهترین نحو در سازمان‌های متقاضی انجام می‌شود. اجرای قوانین و الزامات ایزو در سطح یک مجموعه به هزینه و‌ مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

گواهینامه تخصصی ایزو مربوط به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

گواهینامه‌ تخصصی ایزو ویژه صنایع نغت، گاز و پتروشیمی ISO 29001 می‌باشد. ایزو ۲۹۰۰۱ به معنی سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشد. قوانین و دستورالعمل‌های ایزو ۲۹۰۰۱ مجموعه‌ای از مستنداتی از اجرای سیستم‌های مدیریت کیفیت و مشخصات فنی مربوط به صنایع نفت و گاز می‌باشد.

مهم‌ترین گواهینامه‌های عمومی ایزو مربوط به صنایع نفت، گاز و‌ پتروشیمی

گواهینامه‌های عمومی ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شامل چند نوع استاندارد می‌شود ولی مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها سه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد. اهمیت و لزوم سه گواهینامه فوق به قدری زیاد است که اخذ همزمان سه گواهینامه ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 باعث دستیابی به گواهینامه IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه می‌گردد. همچنین اخذ همزمان دو گواهینامه ISO 14001 و ISO 45001 منجر به ایجاد گواهینامه HSE-MS تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی در کار و بهداشت محیط زیست می‌گردد.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ گواهینامه ایزو – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

مدارک و شرایط لازم برای اخذ و دریافت گواهینامه ISO ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خیلی ساده و آسان می‌باشد. تنها مدرک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه ایزو تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو می‌باشد که شامل یکسری آیتم‌هایی مربوط به ارائه مشخصات حقوقی شرکت و اطلاعاتی از شخص مدیر عامل می‌‌باشد. مدیران و‌ کارفرمایانی که در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می‌کنند در صورت داشتن دفتر مرکزی و یا کارگاهی فعال با تعدادی پرسنل می‌توانند به دنبال اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو مربوط به حرفه و فعالیت خود را دریافت نمایند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family