گواهینامه ایزو برای صنایع غذایی

گواهینامه ایزو برای صنایع غذایی

گواهینامه ایمنی مواد غذایی: تفاوت بین GMP ، HACCP ، GFSI چیست؟

درک کنید که کدام گواهینامه ایمنی مواد غذایی برای تجارت شما مناسب است

ایمنی غذا یکی از دغدغه های مهم هر کسب و کار غذایی است ، اما بسیاری از گواهینامه های ایمنی این صنعت پیچیده و تفسیر آن دشوار به نظر می رسد.

تعداد زیاد کلمات اختصاری می تواند روند صدور گواهینامه را گیج کننده کند. اما برای مشاغل کوچک و متوسط ، پیامدهای عدم وجود برنامه ایمنی مواد غذایی می تواند شدید باشد.

چرا به برنامه ایمنی مواد غذایی نیاز دارم؟

سیستم ایمنی مواد غذایی چیزی است که کیفیت و ایمنی محصولات شما را بهبود می بخشد.

همچنین این پتانسیل را دارد که خطرات و هزینه فراخوان محصول را تا حد زیادی کاهش دهد زیرا می توانید به سرعت تشخیص دهید که چه دسته ای از محصولات شما تحت تأثیر کیفیت بد قرار می گیرند و فقط آن محصولات را فراخوانی می کنید.

سیستم ایمنی مواد غذایی نیز چیزی است که ارزش نام تجاری را ایجاد می کند ، زیرا شما نشان می دهید که تلاش کرده اید یک روش مبتنی بر علم را برای رسیدگی به خطرات در کسب و کار خود پیاده سازی کنید.

همچنین به رشد شرکت شما کمک می کند زیرا مشتریان شما آن را درخواست می کنند.هیچ خرده فروشی نمی خواهد محصولی را در قفسه های خود قرار دهد که با رویکردی دقیق در زمینه ایمنی مواد غذایی پشتیبانی نمی شود.

GMP ، HACCP و GFSI

شرکتهایی که می خواهند از الزامات قانونی فراتر روند می توانند گواهینامه خود را در برنامه های داوطلبانه ایمنی مواد غذایی دریافت کنند. این گواهینامه ها به شما امکان می دهد به مشتریان خود بگویید که از کیفیت و ایمنی قابل اعتماد برخوردار هستند.

برنامه های مختلف کیفیت غذا را بالا رفتن از پله در نظر بگیرید. در پایین پله ها GMP قرار دارد که مخفف عبارت Good Manufacturing Practices است و حداقل کاری است که هر شغلی باید داشته باشد.

GMP ها زمینه را برای تولید و تهیه غذای ایمن در چندین حوزه عمومی مانند کنترل آفات ، بهداشت و بهداشت کارکنان فراهم می کنند. GMP ها را می توان معادل برنامه های پیش نیاز HACCP دانست.

تفاوت اصلی بین HACCP و GMP این است که HACCP الزاماتی را برای کاهش ریسک در محصولات و مواد اولیه شما و همچنین الزامات مورد نیاز برای قابلیت ردیابی می افزاید.

HACCP بیشتر معادل مقررات جدید دولت در زمینه ایمنی مواد غذایی است. اگر دارای گواهینامه HACCP هستید ، برای مجوز SFCR آماده خواهید شد. برای صدور مجوز دولتی برای صادرات خارج از استان خود ، نیازی به تأیید HACCP ندارید. فقط باید انطباق با SFCR را که تا حد زیادی معادل HACCP هستند نشان دهید.

سطح بعدی HACCP GFSI است که مجموعه ای از هنجارها است. سه مورد از محبوب ترین ها برای خرده فروشان کانادایی BRC ، SQF و FSSC 22000 هستند. هر سه معادل در نظر گرفته می شوند ، اما مشاغل بر اساس تجربه و موقعیت جغرافیایی خود یکی را ترجیح می دهند.

هنجارهای GFSI حتی از HACCP شدیدتر است ، بنابراین برای مثال آنها نیاز به تأیید سوابق پزشکی برای کارکنان و یک برنامه دفاع غذایی دارند. GFSI همچنین الزامات اضافی برای تامین کنندگان دارد.

تأمین کنندگان شما باید از هنجارهای خاصی پیروی کنند. آنها در حالت ایده آل دارای گواهینامه HACCP هستند یا گواهی تجزیه و تحلیل و نامه های ضمانت نامه را ارائه می دهند.

سرمایه گذاری که نتیجه می دهد اخذ گواهینامه ایمنی مواد غذایی نه تنها برای حفظ ایمنی و سلامت مصرف کنندگان مهم است بلکه کسب و کار شما را نیز ایمن و سالم نگه می دارد.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family