شرایط اخذ آرم آیزو

شرایط اخذ آرم آیزو

آیزو

آیزو استاندارد در سطح مختلف جهان به فعالیت می پردازد و سالیان متوالی است که در این زمینه کار می کنند و توانسته اند که موفقیت های روزافزونی را برای خود به ارمغان بگذرانند و هر روز که می گذرد بر تولیدات مرغوب و با کیفیت سازمان ها و شرکت های دارای مدرک ایزو افزوده می شود و مشتریان بسیار زیادی را در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده اند و هر روز بر تعداد مشتاقان ایزو افزوده می شود. هم در سطح جهان یو هم در سطح داخلی کشور آیزوهای مختلفی وجود دارد که خصوصیات به خصوصی دارند و شرکت ها و سازمان های متقاضی با توجه به در نظر گرفتن این خصوصیات و اینکه کدام ایزو متناسب با اهداف شرکت است به سمت دریافت آن ایزو می روند و خواستار آن ایزو از مرجع صادرکننده گواهی ایزو می شوند. در اینجا به شرح خصوصیات و ویژگی آیزوهای سطح بین المللی و داخلی کشور می پردازیم.

 

آیزو استاندارد در سطح بین المللی

شرکت ها و سازمان هایی که در سطح بین المللی می خواهند گواهی مدرک آیزو را دریافت کنند ابتدا باید به مراجعی که معتبر و دارای استاندارد هستند و به صورت قانونمند فعالیت می کنند مراجعه کنند و بعد از درخواست به مراجع صادرکننده، باید شرایطی که مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای آنها برنامه ریزی کرده است انجام دهند و در صورت انجام این شرایط می توانند مدرک ایزو را دریافت کنند. این شرایط و ضوابط عبارتند از:

1-شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو باید طبق قیمت مشخص شده توسط مرجع صادرکننده گواهی ایزو، مبلغی را بپردازند که این مبلغ برای بیشتر شرکت ها زیاد است و نمی توانند از پسِ پرداخت هزینه بربیایند و به همین علت بعد از مطّلع شدن از مبلغ زیاد، از درخواست خود منصرف می شوند.

2-شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را به دست آورند می بایست زمان و وقت خاصی را برای به دست آوردن مدرک ایزو صرف کنند که این زمان زیاد هم، به نوبه خود باعث تلف شدن وقت و زمان اکثر مدیران شرکت ها خواهد شد. زیرا مدیران شرکت ها دوست دارند در زمان کم و سریع به مدرک ایزو دست پیدا کنند و فعالیت خود را شروع کنند.

 

آیزو در سطح داخلی کشور

شرکت ها و سازمان هایی که متقضای هستند که مدرک آیزو را بگیرند به مراجع معتبر و دارای استاندارد صادرکننده گواهی ایزو مراجعه می کنند. صاحبان شرکت ها به راحتی می توانند آیزو را دریافت کنند چون ایزو برخلاف ایزو بین المللی نیاز به گذراندن وقت و زمان و همچنین پرداختن هزینه زیاد به مراجع صادرکننده گواهی ایزو نیستند و خیلی راحت می توانند مدرک را درخواست کنند و دریافت کنند اما شرکت ها برای دریافت ایزو در سطح داخلی کشور نیاز دارند دو شرط را رعایت کنند که این دو شرط برای متقاضیانی که علاقه و انگیزه برای دریافت ایزو و فعالیت در این زمینه دارند آسان است و به راحتی می توانند این دو شرط را انجام دهند که این دو شرط عبارتند از:

1-مدیران و صاحبان شرکت ها و سازمان هایی که متقاضی دریافت مدرک ایزو هستند نیاز دارند که قبل از اینکه درخواست مدرک ایزو را بدهند از آگاهی و دانش و اطلاعات کافی در زمینه های مختلف ایزو داشته باشند مانند چگونگی عملکرد ایزو در سطح شرکت، مدیریت مدیران طبق اصول ایزو و......که باید به خوبی اطلاعات داشته باشند و هم از تجربه دیگران به خوبی در این مسیر استفاده کنند.

2- مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو در مناقصاتی که توسط مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای آنها در زمان و مکان مشخص، معین می شود باید حتما حاضر شوند و هر چیزی را که لازم است بدانند و انجام دهند.

پس این دو شرط برای مدیران شرکت های متقاضی لازم است که انجام شود تا بتوانند مدرک را به دست بیاورند البته برای اکثر شرکت ها و سازمان ها آسان است البته در صورتی که علاقه و انگیزه کافی برای کار و فعالیت در زمینه ایزو داشته باشند ولی اگر به دلایل دیگر مثل رقابت و چشم و هم چشمی به سراغ مدرک ایزو بروند مطمعنا با شکست مواجه می شوند و نمی توانند آن هدفی را که مدنظر بود به دست آورند. پس برای اینکه شرکت ها و سازمان های متقاضی مدرک ایزو ، در سطح داخلی کشور بتوانند مدرک را دریافت کنند فقط نیاز به دانش و شرکت در جلسات مناقصه دارد و به راحتی می توانند مدرک را دریافت کنند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family