گواهینامه ایزو TUV

گواهینامه ایزو TUV

گواهینامه ایزو tuv یکی از انواع برندهای مختلف و متفاوت مراجع ثبت و صدور iso هست که با پسوندهای مختلفی موجود هست. حتی برخی از موسسات عنوان tuv را به جای اینکه نام یک برند بدانند تصور می کنند که یک نوع گواهی iso هست مثلا ایزو 9001 iso9001 و ایزو 14001 iso14001 و ایزو45001iso45001 و غیره، چون از tuv تنها یک نام شنیده اند و بیشتر نیز چیزی از توف tuv نمی دانند. غالب موسسات و نهادها بابت اخذ iso با مراکز مشاوره همچون مرکز امکان ثبت تماس می گیرند و اطلاعات لازم را می گیرند. برندهای مختلف tuv به آنها معرفی می گردد. سازمانهای متقاضی نیز می توانند هر کدام از یک از برندهایی را که می خواهند انتخاب کنند. برندهای با انواع پسوندهای tuv هم در سطح و گستره ی بین المللی و هم در سطح داخلی هستند و بسیاری از برندها با پسوندهای توف از نوع iaf هستند و بسیاری از آنها غیر iaf هستند. به عنوان مثال tuvnord توف نورد و tuv thuringen توف تورینگن و tuv hesen توف هسن و tuv austria توف آستریا و tuv intercert توف اینترسرت از برندهای iaf هستند. و برندهایی همانند tuv north توف نورث و international tuv توف اینترنشنال ، tuv group توف گروپ و tuv world توف وورد از انواع غیر iaf هستند. غالبا نام توف نورد tuv nord را موسسات شنیده اند و از توف نورد گواهینامه iso دریافت کرده اند و برندهای دیگری نیز که معرفی شده اند و البته شناخته شده هستند که شرکتها می توانند با توجه به نیاز خودشان از هر کدام از برندها که می خواهند استفاده کنند.

گواهینامه ISO توف را با پسوندهای مختلف می توانید ببینید به عنوان مثال TUVNORD توف نورد ، TUV NORTH توف نورث ، TUV INTERCERT توف اینترسرت ، INTERNATIONAL TUV توف اینترنشنال ، TUV GROUP توف گروپ ، TUV HESEN توف هسن ، TUV AUSTRIA توف آستریا ، TUV WORTH توف وورس و TUV THURINGEN توف تورینگن از برندهای توف هستند.

گواهینامه ایزو tuv یا اینکه از طریق مراجع iaf صادر می گردند و یا از طریق مراجع غیر iaf که به این دو مقوله در اینجا می پردازیم. مراجع iaf چیست؟ مراجع غیر iaf چیست؟ دو مقوله ای که در مبحث انتخاب گواهینامه iso توف ، ایزو tuv پیش میاید و در ذیل به آنها می پردازیم.

IAF چیست؟

مراجع ثبت و صدور ایزو ISO را به اختصار CB نامیده می شوند و خود این CB ها تحت اعتبار یک مرجع بالا دستی با عنوان AB فعالیت می کنند که نهایتا خود این AB ها تحت اعتبار و زیر نظر یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت کرده و مدیریت می شوند و به گواهینامه های ایزو که به این روال صادر می شوند IAF گفته می شود که در مبحث ISO همانطور که گفته شد، توف نورد TUVNORD و توف تورینگن TUV THURINGEN و توف هسن TUV HESEN و توف آستریا TUV AUSTRIA و توف اینترسرتTUV INTERCERT از این دست یرندها هستند که تحت اعتبار IAF فعالیت می کنند.

غیر iaf چیست؟

یک دسته از مراجع هستند که تحت اعتبار iaf نیستند به عبارت ساده تر ab ها و cb ها ساختگی هستند و ساخته و پرداخته دست بشریت هستند و این تیپ مراجع ایزو به نوعی مراجع خصوصی هستند که چون زیر نظر iaf نیستند و مدیریت نمی شوند، بهشان غیر iaf می گویند. از گواهینامه های iso توف ایزو tuv دارای اعتبار غیر iaf همانطوری که در بالا گفته شد می توان به برندهایی همچون tuv north و international tuv، tuv group و tuv world اشاره کرد. در این مابین هستند موسسات و یا سازمانهایی که گواهی نامه iso تقلبی صادر می کنند که فاقد هر نوع اعتبار هست و سازمانها به همین دلیل بایستی با آگاهی و اطلاعات کامل من باب گواهی ایزو اقدام نمایند.

گواهینامه ایزو tuv در زمینه انواع iso صادر می شود و درباره هر نوعی از انواع سیستمهای مدیریتی یا همان استانداردهای ایزو میتوان از برند tuv استفاده کرد.

منظور از انواع iso : iso9001 سیستم مدیریت کیفیت ، iso14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و iso45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ،iso22000  سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، iso13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، iso50001 سیستم مدیریت انرژی و iso10015 سیستم مدیریت کیفیت آموزش و انواع مختلف دیگر iso که تعدادشان بیش شمار هست را نام برد.

گواهینامه ایزو توف همچون دیگر برندهای iso برای مقاصد و اهداف مختلف دریافت می شوند. دسته ای از موسسات می خواهند که درون بازار جهانی مطرح گردند و خودشون رو در بازار جهانی مطرح کنند و به دلیل همین امر به دنبال اخذ گواهی ایزو می روند. برخی از سازمانها می خواهند که در درون بازار جهانی فعالیت کنند یعنی صادرات انجام بدهند و به دلیل همین صادرات به دنبال اخذ iso می روند. عده ای دیگر از متقاضیان ایزو می خواهند داخل بازار داخلی مطرح شوند و جهت مطرح شدن درون بازارهای داخلی اقدام به دریافت ایزو می کنند. برخی دیگر از موسسات و اغلب شرکتها برای مناقصات به دنبال دریافت iso می روند. عده ای دیگر از موسسات می خواهند پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو را در دستور کار خود قرار بدهند. بسیاری دیگر از سازمانها جهت تبلیغات و برند سازی اقدام به اخذ و دریافت گواهی iso می کنند. بسیاری دیگر از موسسات و سازمانها جهت رقابت با رقبای خود اقدام به دریافت گواهی iso می کنند. و اهداف بسیار دیگری که سازمانها به دنبال اخذ ایزو همچون گواهینامه ایزو tuv به دنبال دریافت iso می روند. تمامی اهداف یک هدف واحد را دنبال می کنند که جذب مشتری و پیشی گرفتن از رقباست. حالا در اینجا سوال پیش میاید که مراحل دریافت گواهی iso چگونه و به چه شکل هست. در ادامه اختصارا به این مساله می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل اخذ ایزو ، اینجا کلیک نمایید.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو iso :

مراحل اخذ گواهی نامه ایزو iso را چنانچه بخواهیم به اختصار بیان کنیم بایستی اینگونه بیان کنیم:

انتخاب هدف از دریافت و اخذ گواهینامه ایزو iso

انتخاب انواع گواهی نامه ایزو iso

انتخاب و تعیین مراجع ثبت و صدور ایزو iso

مستند سازی ایزو iso و پیاده سازی ایزو iso

ممیزی داخلی ایزو iso و ممیزی خارجی ایزو iso

ممیزی نهایی ایزو ایزو iso

ثبت و صدور گواهینامه ایزو iso

گروه کارگزاری ثبت و صدور امکان ثبت به عنوان بزرگترین مجموعه و از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو iso گواهی iso را از tuv و تمامی مراجع tuv با پسوندهای مختلف معتبر را شناخته و متقاضیان محترم را جهت اخذ یک گواهی ایزو iso معتبر از مراجع معتبر با توجه به نیاز سازمان همراهی خواهد کرد. تمامی خدمات مشاوره مرکز ما رایگان خواهد بود.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family