روش ثبت ایزو

روش ثبت ایزو

هر جایی را مشاهده می کنیم نوع خاصی از ایزو در آنجا وجود دارد که به صورت فعّال فعالیت می کنند و سالیان درازی است که در این زمینه فعالیت می کنند. و توانسته اند محصولات خوبی را تولید کنند که این محصولات را به همه جای جهان به کشورهای نزدیک و دور ارسال م یکند و این کار باعث محبوبیت نام و اسم شرکت و هم نام مدیران باتجربه در میان شرکا و شرکت ها و سازمان های دیگر نقاط جهان و در میان مشتریان می شود. امروزه مدل های زیادی از ایزو به وجود آمده اند که توانسته اند از نظر کیفیت و مرغوبیت نسبت به سایر ایزوهای قبلی از سطح بالاتری برخوردار است. ایزو هم در سطح بین المللی فعالیت دارد و هم درسطح داخلی کشور که این دو هر کدام با هم فرق دارند. هر کدام شرایط مخصوص به خود دارد و هر شرکت و سازمانی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند ابتدا به توانایی و عملکرد شرکت و مدیران می نگرند که آیا توانایی این را دارند که ایزو را در سطح شرکت اِعمال کنند و اینکه کدام ایزو متناسب با شرکت است. و بعد اقدام به دریافت مدرک همان ایزو خواهد کرد.

 

روش ثبت ایزو در سطح بین المللی

شرکت ها و سازمان هایی که دواطلب شدند که مدرک ایزو را دریافت کنند می بایست ابتدا به سراغ مراجع صادرکننده گواهی ایزو بروند و درخواست دریافت ایزو را بدهند. البته هر مراجعی صلاحیت این را ندارند که مدرک ایوز را صادر کند چون برخی برای نفع شخصی و به صورت قلابی ساختمانی را برای فعالیت خود انتخاب می کنند و خود را مرجع صادرکننده گواهی ایزو و معرفی می کنند و از این راه پول های کلانی را از مدیران شرکت ها و سازمان ها دریافت می کنند و بعد فرار می کنند چون هدف آن ها فقط پول است و به محض دریافت پول فرار می کنند. پس هر مرجعی، مرجع صالح نیست و باید با آگاهی و دانش آن مراجع معتبر را پیدا کرد و به سراغ آنها رفت و درخواست مدرک ایزو را داد. مراجع صادرکننده گواهی ایزو بعد از دیدن مدارک شرکت ها، شرایطی را از مدیران شرکت ها می خواهند که این مدیران باید آن شرایط را انجام دهند. این شرایط عبارتند از:

1-هر شرکت و سازمانی که می خواهد مدرک ایزو را دریافت کنند می بایست طبق شرایط مراجع صادرکننده گواهی ایزو، هزینه هایی را متحمل شوند که این هزینه ها برای برخی شرکت ها قابل تحمل نیست و نمی توانند آن هزینه را بپردازند و چون هزینه پرداخت ندارند از ادامه کار منصرف می شوند و از درخواست خود صرف نظر می کنند.

2-هر شرکت و سازمانی که دواطلب برای دریافت و گرفتن مدرک ایزو هستند باید زمان خاصی را سپری کنند تا بعد از آن زمان، مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای آنها مدرک را صادرکند. به دلیل زمان زیاد سپری کردن، کمتر شرکتی موافق با این مدرک ایزو هست و از ادامه کار منصرف می شود.

 

روش ثبت ایزو در سطح داخلی کشور

روش ثبت در سطح داخلی کشور اینقدر راحت و آسان است و به آسانی به دست می آید که هر شرکتی که تمایل به دریافت مدرک ایزو باشد به سراغ این مدرک می آید و سعی دارد این مدرک را دریافت کند.چون گرفتن مدرک ایزو نیاز به پرداختن هزینه زیاد به مراجع صادرکننده گواهی ایزو نیست و با پرداخت هزینه کم می توان آن را به دستآورد و همچنین می توان این مدرک ایزو را در زمان کم و سریع به دست آورد و نیاز به گذراندن زمان زاید نیست. تنها دو شرط وجود دارد که این دو شرط هم اگر مدیران شرکت ها و سازمان ها علاقه و انگیزه کافی برای انجام این کارها داشته باشند سخت نیست و به راحتی و آسانی می توان آن را به دست آورد که این دو شرط عبارتند از:

1-هر شرکت و سازمانی که می خواهد مدرک ایزو را دریافت کند نیاز به گذراندن زمانی در مناقصاتی که توسط مراجع صادرکننده گواهی ایزو برگزار می شود هستند. و حتما باید حاضر شوند و اگر به دلایلی نتوانند حاضر شوند این به منزله عدم درخواست مدیران شرکت ها می باشد و از لیست حذف می شود.
2-مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی باید دانش و آگاهی و اطلاعات لازم در مورد ایزو، اهداف ایزو و....داشته باشند و همچنین می توانند از تجربه دیگران دیگران در این زمینه استفاده کند. تا شرکت را در راستای اهداف ایزو هدایت کنند و موفق شوند.


روش ثبت ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family