نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS

پیشرفت علم و فناوری و افزایش سطح ارتباطات در دنیای امروزی باعث شده است که مدیران و مسئولان آن آگاه سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در هر حوزه و با هر نوع کسب و کاری به دنبال طراحی و اجرای استانداردهای جهانی از جمله استاندارد‌های ایزو در سطح مجموعه‌شان باشند. طراحی و مستندسازی و پیاده سازی تک تک استانداردهای ایزو کاری زمان بر و پرهزینه می‌باشد و باعث می‌شود یکسری از سازمان‌ها و شرکت‌ها نتوانند در این بازار رقابتی حضور موفق داشته باشند و کسب و کارشان را کم‌کم از دست بدهند. ولی با وجود گواهینامه IMS دغدغه و استرس عدم پیشرفت و عدم توسعه از بین می‌رود و تمامی سازمان‌ها می‌توانند با اخذ گواهینامه IMS تمامی قوانین و دستورالعمل‌های سه گواهینامه مهم و پرکاربرد و عمومی از سری استانداردهای مدیریتی تدوین شده از سوی سازمان جهانی استاندارد را در مجموعه شان اعمال نمایند و با دست پر حضوری موفق و پر رونق در بازارهای داخلی و بین المللی را برای خود رقم بزنند‌.

 

گواهینامه IMS چگونه بدست می‌آید؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها با درخواست و دریافت همزمان گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ یک سیستم مدیریتی را تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در مجموعه‌اش ایجاد می‌نماید. با طراحی و اجرا و پیاده سازی سیستم‌های مدیریتی فوق سازمان مربوطه به یک سیستم مدیریتی یکپارچه دست پیدا می‌کند که جهت اثبات وجود سیستم مدیریتی از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو مدرکی را تحت عنوان گواهینامه IMS دریافت می‌نماید. گواهینامه IMS هم از طرف مراجع خصوصی گواهینامه ایزو و هم از طرف مراجع بین المللی گواهینامه ایزو قابلیت صدور دارد. به مراجع صدور گواهینامه ایزو Certification Body می‌گویند. هنگامی که این Certification Body ها تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده به نام Accreditation Body که عضو انجمن اعتباردهندگان بین المللی بنام International Accreditation Forum باشند، می‌توانند به صورت بین المللی و کاملا رسمی با اعتبار بالا گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه IMS را صادر نمایند. ولی هنگامی که یک Certification Body تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده نباشد و در اصطلاح در انجمن IAF انجمن اعتبار دهندگان بین المللی عضویت نداشته باشد، گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه IMS را به صورت خصوصی و بدون اعتبار بین المللی صادر می‌نمایند. هنگامی که سازمانی از طرف مراجع بین‌المللی گواهینامه IMS دریافت نماید ملزم به طراحی و پیاده سازیهای قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط در سطح مجموعه و تمامی فرآیندهای خود می‌باشند ولی هنگامی که سازمانی از مراجع خصوصی گواهینامه IMS را دریافت نمایند ملزم و اجبار به طراحی و پیاده سازی قوانین و دستورالعمل‌ها نمی‌باشند. اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها، نوع مرجع صادر کننده را مشخص می‌نماید. مثلا هنگامی که سازمانی قصد شرکت در مناقصات را دارد یا قصد معرفی برند و تبلیغات را دارد می‌تواند از مراجع خصوصی، گواهینامه IMS را براحتی اخذ نماید ولی هنگامی که سازمانی قصد پیاده سازی واقعی و افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و انجام صادرات را دارد باید حتما از مراجع بین‌المللی، گواهینامه ایزو و گواهینامه IMS را اخذ نماید و‌ ملزم به تهیه و پیاده سازی مستندات می‌باشد.

 

مستندات گواهینامه IMS

مستندات گواهینامه IMS در واقع یک پکیج مشترک از تمامی قوانین و دستورالعمل‌های سه استاندارد ایزو‌ ۹۰۰۱ و ایزو‌۱۴۰۰۱ و ایزو‌۴۵۰۰۱ می‌باشد. مستندات گواهینامه IMS شامل خط مشی کیفیت و یکسری نمونه روش‌های اجرایی مشترک بین سیستم‌های مدیرتی شامل روش‌های اجرایی کنترل مستندات و نمونه روش‌های اجرایی کنترل سوابق، نمونه روش‌های اجرایی آموزش و ممیزی داخلی، نمونه روش‌های اجرایی انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه همراه با شناسایی و ارزیابی خطرات ایمنی و بهداشت و همچنین نمونه روشهای اجرایی شناسایی و ارزیابی جنبه‌های زیست محیطی، نمونه روش اجرایی بازنگری مدیریت و رسیدگی به شکایات مشتریان، نمونه روش‌های اجرایی مدیریت بحران و آمادگی و واکنش مناسب در شرایط اضطراری، نمونه روش‌های اجرایی انبارداری و خرید ابزار و تجهیزات مناسب و نمونه روش‌های اجرایی تعمیرات و نگهداری و مراقبت از ابزارها و کنترل عملیات‌ها از جمله نمونه مستندات گواهینامه IMS هستند که در مجموعه متقاضی قابلیت طراحی و‌ پیاده سازی را دارند. مستندات گواهینامه IMS مسلما برای اینکه بتواند سازمانی را به سمت پیشرفت و توسعه ارتقا دهد باید توسط متخصصان و کارشناسان مجرب که علم و تحصیلات و دانش و تجربه‌اش را دارند تهیه و آماده شوند. با توجه باینکه مرکز امکان ثبت از یک تیم کارشناسی خبره و متخصص برخوردار می‌باشد در طی چندین سال تجربه همراه با دانش به تهیه و جمع آوری کلیه مستندات ایزو و همچنین مستندات گواهینامه IMS پرداخته است و جهت رشد و ارتقا فرهنگ مشتری مداری پکیج کامل مستندات را در قالب فایل WORD بصورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده است.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family