IMS چیست؟

IMS چیست؟

محیط نظارتی رو به رشد در روزهای اخیر، سازمان هایی را پدید آورده است که با مدیریت چندین چارچوب انطباق به طور همزمان سروکار دارند. انجام تعهدات قانونی تنها یکی از عواملی است که سازمان ها را به تقویت سیستم های مدیریتی خود سوق می دهد. سیستم مدیریت چارچوبی از فرآیندها و رویه هایی است که برای اطمینان از اینکه یک سازمان می تواند تمام وظایف مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خود را انجام دهد.

معمولاً، این سیستم‌های مدیریتی حول الزامات گواهی استانداردهای ISO برای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو45001 توسعه می‌یابند.

ارائه محصولات و خدمات با کیفیت معمولاً تأثیر مثبت مستقیمی بر عملکرد سازمانی دارد. با این حال، سایر حوزه های مدیریتی مانند حفاظت از محیط زیست و ارتقای سلامت و ایمنی کارکنان ممکن است به عنوان باری برای برخی از ذینفعان یک سازمان دیده شود. بررسی‌های سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) در مورد گواهینامه‌های استاندارد سیستم‌های مدیریتی نشان می‌دهد که تعداد سازمان‌ها و شرکت‌هایی که گواهینامه‌ها را بر خلاف استانداردهای بین‌المللی سیستم‌های مدیریتی دریافت می‌کنند، افزایش یافته است. این استانداردها مدلی را ارائه می‌دهند که در هنگام راه‌اندازی و راه‌اندازی یک سیستم مدیریت باید از آن پیروی کرد و هر یک از آنها چارچوبی را با تمرکز در درجه اول بر دستیابی به اهداف خاص ارائه می‌کنند. این استانداردهای مدیریتی ذکر شده، ISO 9001 ISO 14001 ، و ISO45001 ، به تنهایی پیاده سازی می شوند. با این حال، هر یک از این استانداردها شامل برخی از موضوعات مورد نیاز سایرین است مانند:

مدیریت اسناد

آموزش و آگاهی

ممیزی های داخلی

بررسی مدیریت

اقدام اصلاحی

اقدام پیشگیرانه

شباهت های ساختاری بین استانداردهای بین المللی منجر به تکامل سیستم های مدیریت یکپارچه شده است. یک سیستم مدیریت یکپارچه همه اجزای یک کسب و کار مانند کیفیت، محیط زیست، بهداشت و ایمنی را در یک سیستم منسجم ادغام می کند تا امکان دستیابی به اهداف و ماموریت آن را فراهم کند.

مزایای یکپارچه سازی سیستم های مدیریت

سیستم مدیریت یکپارچه یک سازمان می تواند علاوه بر کیفیت، ایمنی و بهداشت محیطی و شغلی، شامل بسیاری از سیستم های مدیریتی مختلف باشد، مانند سیستم مدیریت مالی، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، سیستم مدیریت تداوم کسب و کار، مدیریت ایمنی مواد غذایی. سیستم یا سیستم مدیریت مسئولیت اجتماعی سیستم مدیریت یکپارچه یک رویکرد سازمانی موثر برای ساده کردن کار، جلوگیری از تضادها و کاهش تکرار اسناد است. یکپارچه سازی سیستم های مدیریت ممکن است منجر به صرفه جویی در هزینه و استفاده کارآمد از منابع در یک سازمان شود.

چندین دلیل خوب وجود دارد که چرا یکپارچه سازی سیستم های مدیریت برای سازمان ها سودمند است. در اینجا شما می توانید تنها ده مورد از آنها را پیدا کنید:

روش ها را هماهنگ و بهینه می کند

مسئولیت ها و روابط متضاد را حذف می کند

اهداف متضاد را متعادل می کند

سیستم های غیر رسمی را رسمی می کند

تلاش مضاعف و در نتیجه هزینه ها را کاهش می دهد

ریسک ها را کاهش می دهد و سودآوری را افزایش می دهد

تمرکز را به اهداف کلی کسب و کار تبدیل می کند

ثبات ایجاد می کند

ارتباطات داخلی و خارجی را بهبود می بخشد

آموزش و آگاهی را تسهیل می کند

سازمان ها و شرکت ها برای شکوفایی در رقابت جهانی و بقا در بازارهای امروزی باید به هر جنبه ای از فرآیندهای تجاری خود نگاه کنند. آنها ضمن ارائه محصول و خدمات با کیفیت، باید سایر حوزه های مدیریتی ، رفاه کارکنان، اثرات زیست محیطی، استفاده از منابع موجود و غیره را نیز در نظر بگیرند. بنابراین، سیستم های مدیریت یکپارچه مناسب به شرکت ها کمک می کند تا رقابتی باقی بمانند در حالی که مقابله با بسیاری از جنبه های دیگر می تواند برای استراتژی شرکت مهم باشد.

امکان ثبت ( هیئت ارزیابی و صدور گواهینامه حرفه ای ) یک مرجع صدور گواهی برای افراد برای طیف گسترده ای از استانداردهای حرفه ای است. علاوه بر بسیاری دیگر، خدمات آموزشی و صدور گواهینامه ISO 9001 ( سیستم های مدیریت کیفیت ) ، ISO 14001 ( سیستم های مدیریت زیست محیطی ) و ISO45001 ( سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ) را برای حرفه ای ها ارائه می دهد که می خواهند دانش جامعی از فرآیندهای اصلی کسب کنند. یک سیستم مدیریت؛ مدیران پروژه یا مشاورانی که مایل به آماده سازی و پشتیبانی سازمان در اجرای سیستم مدیریت هستند. ممیزانی که می خواهند ممیزی های صدور گواهینامه سیستم مدیریت مربوطه را انجام دهند و رهبری کنند. و کارکنان درگیر در اجرای استانداردهای سیستم مدیریت .

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family