ISO 22000 CER

گواهینامه ایزو برای فست فود

ایمنی مواد غذایی به وجود خطرات ناشی از غذا در نقطه مصرف توسط مصرف کننده مربوط می‌شود و از آنجایی که معرفی خطرات ایمنی مواد غذایی می‌تواند در هر مرحله از زنجیره غذایی رخ دهد کنترل کافی در سراسر زنجیره غذایی ضروری است. بنابراین ایمنی مواد غذایی از طریق تلاش های مشترک همه طرف‌های شرکت‌کننده در زنجیره غذایی تضمین می‌شود.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تمامی افراد مشغول در حوزه زنجیره تامین غذایی برای تضمین ایمنی مواد غذایی و محصولات و خدماتی که ارائه می دهند و همچنین جلب رضایت مشتریان و مصرف کنندگان می دانند که باید با قوانین و دستورالعمل های سازمان استاندارد جهانی هم قدم شوند و با درک کافی از الزامات استاندارد های مرتبط و درک رویکردهای مختلف ممیزی در مجموعه خود به نتیجه مطلوب دست یابند.

استانداردهای بین المللی و ملی زیادی هستند که طراحی و اجرای آنها در هر مجموعه مربوط به صنایع غذایی از جمله رستوران ها و آشپزخانه ها و فست فودها موجب ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی در مواد غذایی شده است. گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ به عنوان یک استاندارد بین‌المللی می‌باشد، که در تمام جهان شناخته شده است. گواهینامه HACCP یک استاندارد ملی مربوط به کشور آمریکا است که البته در کل دنیا رواج پیدا کرده است. البته در سال ۲۰۰۵ استاندارد HACCP پایه و مبنای ایزو ۲۲۰۰۰ قرار گرفت و استاندارد HACCP تحت عنوان استاندارد نقطه کنترل بحرانی و تجزیه و تحلیل خطر به نام گواهینامه بین المللی مطرح گردید.

گواهینامه ISO 22000 تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی یک گواهینامه تخصصی مدیریتی در حوزه ایزو می‌باشد. ولی یکسری از گواهینامه‌های عمومی هم هستند که قوانین و دستورالعمل‌هایشان قابلیت طراحی و اجرا در تمام سازمان‌ها و مشاغل را دارند و بالطبع برای مشاغل فعال در حوزه صنایع و مواد غذایی نیز کاربرد دارند. گواهینامه ISO 9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت و ISO 14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سه استاندارد عمومی و پرکاربرد می باشند. اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ موجب ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه در مجموعه متقاضی می‌شود. سیستم مدیریت یکپارچه را در اصطلاح گواهینامه IMS می‌نامند. مرکز سیستم کاران بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره در حوزه صدور گواهینامه ایزو ، گواهینامهIMS  را با افتخار بصورت رایگان خدمت متقاضیان اعطا می‌نماید.

امور آشپزخانه و رستوران در ایران بعنوان یکی از هفت زمینه فعالیت خدماتی در وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی مطرح می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت مشاغل مربوط به امور آشپزخانه و رستوران نیز به غیر از اخذ گواهینامه‌های ایزو و استاندارد‌های جهانی می‌توانند گواهینامه ملی تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی را نیز از اداره کار نیز اخذ نمایند. اکثر سازمانها و آشپزخانه‌ها و رستوران‌هایی که قصد حضور در مناقصات را دارند موظف هستند، گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی یا در اصطلاح مجوز اداره کار را دریافت نمایند.

شرایط اخذ گواهینامه‌ ایزو مرتبط با صنایع غذایی ( رستوران‌ها و فست فودها )

شرایط اخذ گواهینامه‌های ایزو مفاد و جزئیات سخت و پیچیده‌ای ندارند و صرف نظر از بزرگی و کوچکی هر مجموعه‌ای براحتی قابل اخذ می‌باشند. هنگامی که مجموعه‌ای قصد تولید مواد غذایی و ارائه محصولات و خدمات به مشتریان و مصرف کنندگان داشته باشد مسلما باید ایمنی مواد غذایی و سلامت مصرف کنندگان را نیز تضمین نماید. بنابراین با توجه به اهداف داخلی و بین‌المللی که دنبال می‌کند می‌تواند درخواست انواع گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو مرتبط با صنایع غذایی را داشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو مرتبط با صنایع غذایی ( رستوران‌ها و فست فودها )

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه‌های ایزو یک فرم درخواست ساده می‌باشد و برای انجام پروسه اخذ مدرک ایزو نیازی به پرونده سازی‌های پیچیده و مدارک فیزیکی متعدد نمی‌باشد. فرم درخواست گواهینامه ایزو یا همان APPLICATION FORM را مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره ایزو در اختیار شما قرار می‌دهند. فرم درخواست گواهینامه ایزو از یکسری آیتم‌های انگلیسی و فارسی تشکیل شده است. متقاضیان محترم نگران تکمیل فرم مربوطه نباشند، مشاوران و کارشناسان مرکز سیستم کاران بصورت ۲۴ ساعته برای ارائه خدمات برتر و مشاوره رایگان جهت تکمیل فرم در خدمت رسانی حاضر هستند.

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران و فست فود

تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو مرتبط با صنایع غذایی

مشخص نمودن اهداف سازمان

انتخاب درست مرجع صدور گواهینامه ایزو

انتخاب درست گواهینامه ایزو

طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو

ممیزی داخلی و شناسایی عدم انطباقات توسط کارشناس مجموعه

ممیزی خارجی و نهایی توسط بازرس مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

نگهداری از اصول و قواعد گواهینامه ایزو

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family