نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

خطرات ایمنی مواد غذایی می‌تواند در هر مرحله از زنجیره غذایی رخ دهد و مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورند بنابراین ضروری است که کنترل کافی وجود داشته باشد. تلاش مشترک همه طرف ها از طریق زنجیره غذای مورد نیاز است. از طرف دیگر رقابت درمیان تولید کنندگان و عرضه کنندگان مواد غذایی بسیار زیاد شده است. تنها راه موفقیت و پیروزی و کنار زدن رقبا و جذب مشتری و همچنین نگهداری از مشتریان باعث شده است که سازمان ها و مجموعه های مرتبط به صنایع غذایی و زنجیره تامین غذایی مانند رستورانها، فست فود‌ها و کارخانه‌های مواد غذایی و همچنین کسانی که در تولید مواد اولیه غذایی فعالیت دارند بدنبال اخذ گواهی و استانداردهای جهانی درصنعت غذا باشند.

سازمان استاندارد جهانی برای مشاغل و کسب و کارهای مرتبط به مواد و صنایع غذایی یک گواهینامه تخصصی در زمینه مدیریتی را تهیه و تدوین نموده است. همچنین یکسری از استانداردهای عمومی در حوزه مدیریتی نیز هستند که در مشاغل و زنجیره تامین مواد غذایی به کار برده می‌شوند. ISO 22000 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی بعنوان یک گواهی‌نامه تخصصی ایزو می‌باشد. همچنین گواهینامه haccp و گواهینامه SFBB با نام استاندارد غذایی سالمتر، تجارت بهتر و گواهینامه حلال halal مخصوص کشورهای اسلامی نیز جز گواهینامه‌های مختص صنایع غذایی می‌باشند. ISO 9001 با نام سیستم مدیریت کیفیت و ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و ISO 10002 با نام سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایات مشتریان از جمله گواهینامه‌های عمومی سازمان استاندارد جهانی ایزو هستند که قوانین و دستورالعمل‌هایشان قابلیت طراحی و اجرا در سازمان‌های مربوط به صنایع غذایی و تأمین کنندگان زنجیره غذایی را دارند.

ISO 22000 الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را مشخص می‌کند که شامل عناصر ارتباط تعاملی، مدیریت سیستم و برنامه های پیش نیاز اصول HACCP می باشد. موثرترین سیستم های ایمنی مواد غذایی در چارچوب ایجاد یک سیستم مدیریت ساختار یافته بهره برداری و به روز رسانی می شوند. این امر حداکثر سود را برای سازمان ها و طرف های ذینفع فراهم می کند. به منظور افزایش سازگاری استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ در محیط هر مجموعه‌ای این استاندارد را با ایزو ۹۰۰۱ بصورت هماهنگ اجرا میکنند. بنابراین میتوان ایزو ۲۲۰۰۰ را به صورت مستقل و هم به صورت ادغام با الزامات سیستم های مدیریتی دیگر که از طرف سازمان ایزو بصورت عمومی منتشر شده‌اند اعمال شوند. ISO 22000 اصول سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی و مراحل کار برد توسعه یافته را توسط کمیسیون Codex Alimentaraius یکپارچه می‌کند. تجزیه و تحلیل خطر در سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی موثر است زیرا انجام تجزیه و تحلیل خطر مورد نیاز ایزو ۲۲۰۰۰ برای سازماندهی به دانش مورد نیاز است. ایجاد ترکیبی موثر از اقدامات کنترلی کمک می کند که تمام خطراتی که به طور منطقی انتظار می رود در زنجیره غذایی رخ دهند شناسایی و ارزیابی شوند. بنابراین ابزاری را برای تعیین مستند سازی این موضوع را فراهم می‌کند که چرا برخی خطرات شناسایی شده باید توسط یک سازمان خاص کنترل شود و چرا دیگر نیازی به کنترل ندارد. در طول تجزیه و تحلیل خطر، سازمان استراتژی مورد استفاده برای اطمینان از کنترل خطر را با ترکیب برنامه های پیش نیاز وHACCP  تعریف می‌کند.

 

جهت دریافت گواهینامه ایزو مرتبط با رستوران‌ها و صنایع غذایی باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

انتخاب یک مرکز مشاوره مربوط به حوزه ایزو بسیار مهم می‌باشد. اصالت و اعتبار یک مرکز ایزو باعث می‌شود یک گواهینامه ایزو با اعتبار و با اصالت را دریافت نمایید. همچنین مراکز مشاوره معتبر در راستای مشتری مداری با تسریع در روند اخذ گواهینامه ایزو و ارائه قیمت‌های منصفانه می‌تواند برای سازمان متقاضی بهترین نتیجه مطلوب را رقم بزند. انتخاب درست و صحیح مرجع صدور گواهینامه متناسب با اهداف سازمان نکته دیگری است که باید به هنگام دریافت گواهینامه ایزو به آن توجه نمود. اگر سازمان و‌ مجموعه‌ای فعال در حوزه صنایع و تولید مواد غذایی قصد طراحی، مستند سازی و پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو را داشته را باشد باید حتما مراجع صدور بین‌ المللی گواهینامه ایزو را انتخاب نماید. سیستم کاران بعنوان یک مرکز بزرگ و معتبر با قدمتی چندین ساله توانسته است بغیر از صدور چندین هزار گواهینامه ایزو افراد بسیار زیادی را پرورش دهد تا در صدور گواهینامه ایزو به متقاضیان محترم خدمات ارزنده‌ای را ارائه داده شود.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family