GIVE ISO 2

مراحل دریافت مدرک ایزو

سالیان طولانی است که ایزو در تمام اقسام جهان فعالیت خود را شروع کرده است و کماکان به این فعالیت خود ادامه می دهد و توانسته است که به خوبی از پسِ این کار بربیاید و محصولات خوبی را برای مشتریان خود ارائه دهد. مدل های متنوعی از ایزو در سرتاسر جهان وجود دارد که هر کدام با ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود در قسمتی از جهان به فعالیت پرداخته اند و هر کدام موفقیت های چشم گیری را سهم خود کرده اند و هر کدام مشتریان مخصوص به خود را دارند و هر روز که می گذرد بر تعداد این مشتریان افزوده می شود. شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند و اینکه کدام ایزو را انتخاب کنند ابتدا به توانایی مدیران شرکت خود و همچنین عملکرد و توانایی فعالیت شرکت نگاه می کنند که این توانایی ها با کدام ایزو متناسب تر است و می تواند آن ایزو را درسطح شرکت اِعمال کنند به سراغ مراجع صادرکننده گواهی ایزو می روند تا بتوانند این ایزو را دریافت کنند. البته یک نکته مهم وجود دارد که آن این است که هر مرجع یا سازمانی که برای خود ساختمانی ایجاد کرده است و به فعالیت در مورد گواهی ایزو می پردازد معتبر نیست و نباید به آنها اعتماد کرد زیرا اهداف آن سازمان ها کلاهبرداری است و هدف آنها فقط گرفتن مبلغ های زیاد از شرکت ها و سازمان ها است و بعد از اینکه از شرکت ها مبلغ خواسته شده را گرفتند آن مکان را خالی می کنند و فرار می کنند و این کار موجب بی اعتمادی صاحبان شرکت ها و سازمان ها نسبت به این مراجع می شود. پس شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو باید به سراغ مراجع معتبر و دارای استاندارد بروند و از آنها درخواست دریافت مدرک ایزو را داشته باشند. پس از اینکه شرکت های متقاضی درخواست مدرک ایزو را دادن فرم هایی به آنها داده می شود که مدیران شرکت های متقاضی باید آنها را پر کنند و تحویل مراجع دهند. بعد از تحویل دادن فرم، مراجع صادرکننده برای مدیران شرایطی را بیان می کنند که مدیران باید این شرایط را رعایت کنند و بعد از رعایت کردن این شرایط توسط مدیران شرکت ها، مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای آنها مدرک ایزو را صادر می کنند و می توانند فعالیت خود را شروع کنند. این شرایط و ضوابط عبارتند از:

1-مدیران شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال مدرک ایزو هستند باید در تمام جلساتی که مراجع صادرکننده گواهی ایزو در زمان و مکان مشخص معین می کنند و به آنها اطلاع رسانی می کنند حاضر شوند و از نکات و موارد خواسته شده در جلسات بهره کافی را ببرند. و گرنه اگر به دلیلی نتوانند در جلسات حاضر شوند این کار به منزله عدم درخواست دریافت مدرک ایزو است و از لیست خارج می شوند.

2-کارکنان شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت مدرک ایزو، می بایست در تمامی جلسات مشخص شده توسط مراجع صادرکننده گواهی مدرک ایزو حاضر شوند و هر آنچه را که در جلسات گفته می شود در حیطه­ی کاری و ماموریت هایی که ممکن است از طرف مدیران شرکت ها و سازمان ها به آنها محوّل شود ایفا کنند و از هر گونه سهل انگاری دویر کنند.

3-مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای هر شرکت و سازمانی که متقاضی دریافت مدرک ایزو هست هدف مشخص ترتیب می دهد و آن هدف را به مدیران شرکت اعلام می کند و از مدیران می خواهد که در راستای این هدف شرکت را هدایت کنند. و فعالیت شرکت را طبق این هدف برنامه ریزی کنند.

4-برای مدیران شرکت ها و سازمان ها از طرف مراجع صادرکننده گواهی ایزو ، راهکارهایی ارائه می شود که وظیفه اجرا و پیاده سازی این راهکار در سطح شرکت و سازمان برعهده مدیر و مدیران ارشد است که باید این وظیفه را انجام دهند و از ایجاد هر گونه مشکلات جلوگیری کنند و مدیران باید همچنین بر کارِ تمام اعضای شرکت نظارت تام داشته باشد تا هر کارمندی در راستای این راهکارها انجام وظیفه کند و سهل انگاری از طرف هیچ کدام یک از کارمندان مشاهده نشود. در این راستا اگر مشکل یا موانعی به وجود آمد وظیفه مدیر و مدیران ارشد شرکت است که مشکلات و موانع ایجاد شده را از مسیر اهداف شرکت از بین ببرند و در مسیر موفقیت گام بردارند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family