ضرورت اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت ها

ضرورت اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت ها

ایزو از پیوند و پیوستن بین دو سازمان فدراسیون بین المللی انجمن های استاندارد ملی و شورای امنیت سازمان ملل به وجود آمده است و کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد. ایزو در سال 1946 در بیش از 25 کشور در سطح جهان در مؤسسه مهندسان عمران که در لندن قرار دارد با یکدیگر ملاقات کردند و در این جلسه تصمیماتی گرفته شد که نتیجه این تصمیمات این بود که یک سازمان بین المللی جدید و به روز ایجاد کنند که هدف اصلی آن : « تسهیل در هماهنگی و یکسانی در سطح بین المللی استانداردهای صنعتی» باشد. از آن زمان به بعد، سازمان های جدیدی که با آرم ISO به وجود آمدند که توانسته اند فعالیت های زیادی در این زمینه انجام دهند. در سطح جهانی کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ لغت خود این کلمه را ترجمه کردند و به این ترتیب معنای مختلفی از کلمه ISO را به دست آوردند و در فرهنگ لغت خود گنجانده اند. ولی کلمه ای که شاخص همه این معانی مختلف که در کشورهای مختلف وجود دارد همان کلمه ISO است که در سطح جهان و بین المللی ترجمه شده است و علی رغم معانی مختلفی که در کشورها وجود دارد شناخته شده و معروف شده است و همه موسسات و سازمان ها در همه جای جهان با این واژه آشنا هستند. در حال حاضر ISO به کنفدراسیون نمایندگان در اکثر کشورها که بالغ بر 150 کشور است تبدیل شده است و همچنین ایزو توانسته است که بیشتر از 16،500 استانداردهای بین المللی را منتشر کند. و با انتشار این استانداردها و همگانی شدن آن، کارکنان سازمان ایزو به صورت منظم و قانونمند در تلاش و هماهنگی و همکاری با یکدیگر هستند تا بتوانند استانداردهای مدیریتی جدید و تازه تری را توسعه و ارتقا بدهند.

 

ضرورت اخذ گواهینامه ایزو:

هر استاندارد و مواردی که می خواهد در شرکت ها و سازمان ها به کار برده شود دارای مزایای خاصی و منافعی هست که سازمان ها با انجام این استانداردها و منافع در سازمان یا شرکت خود می توانند به پیشرفت و ارتقای محصولات سازمان خود کمک کنند. این استانداردها شامل مواردی است که ما در اینجا چند مورد از آن را بیان می کنیم که این موارد عبارتند از :

1-بررسی پتانسیل بازار گسترده

2- انطباق دادن با مناقصه های خرید،

3- ارائه بهبود بهره وری و صرفه جویی در هزینه

4- ارائه دادن خدمات بالاتری از خدمات مشتری

5- رضایت و اخلاق کارکنان سازمان و همچنین انگیزه کارکنان .

استانداردهای ایزو در مورد گواهینامه ایزو که در سطح جهان وجود دارد این اطمینان را برای مشتریان خود اعم از شرکت ها، موسسات یا سازمان هایی که متقاضی دریافت گواهینامه ایزو هستند را به وجود می آورند که شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند می توانند با مراجعه به مراجع یا سازمان معتبر و دارای استانداردی که وظیفه این مراجع و سازمان، صادرکردن گواهی مدرک ایزو هستند مراجعه کنند و گواهینامه ایزو را از آن مراجع و سازمان دریافت و اخذ کنند. همچنین استانداردهای بین المللی این اطمینان را به مشتری های خود که اعم از شرکت ها و سازمان ها هستند ایجاد می کنند و این اطمینان را به آنها می دهند که محصولات خوب و عالی برای مشتریان خود ارائه می دهند و موجب جذب بیشتر این مشتریان در سرتاسر جهان خواهند شد و موجب محبوبیت ومشهوریت نام شرکت و صاحبان شرکت خواهد شد. محبوبیت و مشهوریت سازمان ایزو موجب می شود روابط شغلی با دیگر شرکت ها و سازمان های موجود در سراسر جهان می شود. و نتایج دیگری را با خود به همراه دارد که عبارتند از:

1-کم شدن اشتباهات سازمان ها و شرکت های دارای ایزو

2-کم شدن هزینه های شرکت ها و سازمان های دارای ایزو

3- افزایش خدمات و محصولات شرکت ها و سازمان های دارای ایزو

بنابراین شرکت ها وسازمان ها با دریافت و گرفتن مدرک ایزو می توانند فعالیت خود را شروع کنند و موفقیت هایی را در یان زمینه به دست آورند و نام شرکت و صاحبان شرکت و سازمان را در بین مشتریان و شرکت ها و سازمان ها در کشورهای دور و نزدیک مشهور و محبوب کنند و رابطه شغلی خوبی را با دیگر سازمان ها و شرکت ها ایجاد کنند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید  

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family