از کجا گواهینامهHSE  اداره کار بگیریم؟

از کجا گواهینامهhse  اداره کار بگیریم؟ مرکز اخذ گواهینامهHSE  کجاست؟ گواهینامهHSE  اداره کار را از چه سازمانی باید بگیریم؟ سازمان‌ها و شرکت‌ها از کجا باید گواهینامه HSE  اداره کار را بگیرند؟ مرکز اصلی اخذ گواهی‌نامهHSE  اداره کار کجا هست؟ برای اخذ گواهی‌نامه hse اداره کار باید به چه سازمانی مراجعه کنیم؟ سازمان صدور گواهی HSE اداره کار چه نام دارد؟

 

گواهینامه HSE  اداره کار چیست؟

گواهینامهHSE  نشان دهنده و‌ گواه رعایت اصول ایمنی و بهداشت شغلی در سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. حال اگر مرکز صدور گواهی‌نامهHSE ، سازمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد متقاضیان محترم، گواهینامه HSE دریافتی را بعنوان گواهی اداره کار می‌شناسند. عنوان اصلی مدرک ایمنی اداره کار با نام گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران معرفی شده است. گواهینامهhse  اداره کار طبق الحاقیه قانون برگزاری مناقصات برای تمامی کارفرمایان الزام گردید و کلیه پیمانکاران حقیقی و حقوقی قبل از عقد هر گونه قرار داد پیمانکاری باید این گواهینامه را اخذ کرده باشند.

سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری برای تشکیل پرونده گواهینامه HSE اداره کار باید به کانون انجمن‌های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار استان خود مراجعه کنند. لازم به ذکر است پیمانکاران متقاضی گواهینامه از اداره کار بدانند که گواهی نامه hse که از طرف مراجع بین المللی و خصوصی صادر می‌شود با گواهی نامه داخلی و ملی ایمنی که داره کار ( وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ) صادر می‌کند کاملا با هم متفاوت هستند. گواهینامه hse با عنوان Health safety Environment به معنی ایمنی کار و بهداشت محیط زیست تلفیقی از دو استاندارد ISO 14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و ISO 45001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ) می‌باشد و مربوط به تمامی رشته‌ها و شغل‌ها می‌شود. گواهینامه HSE اداره کار یا همان گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران گواهی و تأییدی بر رعایت اصول ایمنی در محیط‌های پیمانکاری هست و جهت اخذ این گواهی دریافت یک گواهی پیش نیاز ضروری است.

مدارک پیش نیاز جهت اخذ گواهینامه HSE اداره کار

گواهی نامه صلاحیت شرکت‌های خدماتی ( مجوز اداره کار ، صلاحیت اداره کار ، صلاحیت پیمانکاری اداره کار ) و گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری ( رتبه پیمانکاری ، گرید پیمانکاری ) دو گواهی مهم بعنوان پیش نیاز اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران می‌باشند. پیمان‌کاران شرکت‌های فنی و مهندسی نظیر ساخت و سازها، راه سازی، برق و مکانیک و.. برای اخذ گواهینامه HSE اداره کار باید ابتدا گواهینامه صلاحیت پیمانکاری را دریافت نمایند. سازمان‌ها و شرکت‌های خدماتی نظیر مشاغلی همچون امور آشپزخانه و رستوران، تأسیسات، تعمیر و نگهداری تجهیزات وسایل اداری، چاپ و تکثیر، فضای سبز، حمل و نقل و خدمات عمومی و نگهبانی باید قبل از اخذ گواهینامه HSE اداره کار گواهینامه صلاحیت شرکت‌های خدماتی را دریافت نمایند.

مهم‌ترین بعد در هر پروژه مسائل فنی هستند که کلیه عوامل اجرایی پروژه باید با رعایت اصول ایمنی آن‌ها را انجام دهند. پس نیاز هست که صلاحیت همه عوامل اجرایی پروژه مورد تأیید بازرسان قرار بگیرند. اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های پیمانکاری جهت ورود به مناقصات و انجام پروژه‌های عمرانی و خدماتی باید بدنبال اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران بروند تا با بررسی بازرسان و کمسیون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأییدیه ایمنی را بگیرند و یک پروژه موفقیت آمیز را اجرا نمایند.

هدف از دریافت گواهینامه HSE  اداره کار

  1. تعریف مشخص و کاربردی از قوانین و دستورالعملهای ایمنی که باید توسط پیمانکاران در محیط کار رعایت گردد.
  2. تهیه و تنظیم یک برنامه ریزی دقیق جهت مدیریت پیشگیرانه ایمنی پیمانکاران
  3. ایجاد امنیت و ایمن سازی در محیط کار و حوادث ناشی از کار
  4. شناسایی عوامل خطر ساز و حذف و مدیریت ایمنی
  5. پیاده سازی و اجرای مهم مقرارت و دستورالعملهای ایمنی در کلیه فعالیت‌های پیمانکاری

سازمان‌ها و شرکت‌ها بعد از ثبت‌نام در کانون انجمن‌های صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت کار موظف هستند کلیه دوره‌های آموزشی کارفرمایی و کارگری را بگذارنند و گواهینامه ‌های آموزشی مورد نیاز را آماده کنند. بعد از آن با ارسال مدارک فیزیکی و معرفی تمامی پیمان‌ها و تحویل مفاصا حساب بیمه طبق اظهار نامه مالیاتی بقیه نواقص بررسی گردد و با تأییدیه گرفتن از بازرسی پرونده به کمسیون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارجاع داده شود. بعد از اینکه پرونده مورد بررسی و بازرسی قرار گرفت صلاحیت پرونده تأیید می‌گردد و گواهی‌نامه HSE اداره کار اخذ می‌شود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی... بعنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز مشاوره و ثبت و صدور انواع گواهینامه‌های بین المللی و دولتی بهترین و جدیدترین خدمات را همراه با مشاوره رایگان را به کلیه متقاضیان محترم متناسب با نوع درخواستشان ارائه می‌دهد.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family