گواهینامه ایزو برای مناقصه

گواهینامه ایزو برای مناقصه

گواهینامه ایزو برای مناقصه شاید بتوان به جرات گفت که هدف اصلی و والای اکثریت نهادهاست که هنگام شرکت توی مناقصه ها کارفرمای مناقصه گزار ازشان درخواست می کند. در حوزه مناقصات گواهی نامه های زیادی از قبیل: گواهی hse یا hse – ms ، گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و انواع و اقسام گواهینامه های ملی و بین المللی نیز همگی از مواردی هستند که مورد درخواست کارفرمای مناقصه گزار از شرکتها و سازمانهای شرکت کننده مناقصه هست ولی گواهی ایزو و مدل hse یا همان hse – ms می توان گفت از همه گواهی نامه ها دارای عمومیت بیشتری هست. ایزو انواع بسیاری دارد و انواع گواهی نامه های ایزو که در ادامه بهشان اشاره می کنیم جهت مناقصات کاربردی هستند.

گواهی نامه ایزو ، عامل مهمی جهت پیشرفت در کسب وکارها شده است. امروزه خدمات و کالاها و محصولاتی که دارای علائم ایزو هستند طرفداران بیشتری دارد و دلیل این مسئله شاخصه های استاندارد های ایزو می باشد. شرکتها و محصولاتی که نشان ایزو را یدک می کشند، به مراتب بیشتر از سایرین مورد استقبال قرار می گیرند. اما روش ثبت وصدور ایزو چگونه است. دراین مقاله سعی کرده ایم تااطلاعاتی دراین زمینه دراختیارتان قرار دهیم.

شرايط اخذ گواهی ايزو برای مناقصات

بالا بردن سطح اعتبار شركتها و مشاغل، مستلزم شرايط بخصوصي مي باشد كه به آساني بدست نمي آيد. سلسله مراتبي براي حصول اين امر وجود دارد وتحت عواملي انجام مي پذيرد. اما يكي ازاين عوامل كه نقش پر رنگي در جهت جلب نظر مشتريان وجود دارد، دستيابي به گواهینامه ايزو مي باشد. البته اين مسئله نيازمند صرف هزينه و زمان و انجام اقداماتي مي باشد. اطلاع از شرايط اخذ آرم ايزو براي كسب آن بسيار حائز اهميت است وما سعي كرده ايم كه اين اطلاعات رادراختيارتان قرار دهيم.

مراجع صادر کننده گواهی ایزو درحالت اصالت زیر نظر انجمن جهانی IAF اعطا مي شود. انجمن IAF در هر کشور AB هایی رامعرفی می کند که وظیفه اعتباردهی به مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو، در آن کشور را دارد. این مراجع را CB گویند. تعداد زیادی از این CB ها در كشور ما وجود دارند که بسیاری از آنها زیر نظر IAF نمي باشند. این مراکز برای ارائه آرم ايزو سختگیری زیادی از خود نشان نمي دهند و برای اجرای قواعد و الزامات گواهی ایزو درخواست شده، جدیت خاصی ندارند. شرکتهایی که از طرف این مراجع اقدام به اخذ گواهینامه ایزو می نمایند، بسیار آسان تر می توانند آن را بدست بیاورند. درنتیجه می توانند مراحل دریافت استاندارد ایزو را سریعتر به اجرا درآورند. البته اعتبار مدرک ارائه شده توسط این مراکز در حد بالایی نمی باشد و در بسياري موارد کاربرد نخواهد داشت. به عنوان مثال در مواردی که شرکتی اقدام به صادرات محصولات خود می نماید، این گواهینامه های ایزو چندان به کار آنها نخواهد آمد. نکته قابل توجه این است که، در صورتی که سازماني اقدام به اخذ گواهی ایزو با اعتبار کمتر از این مراجع می نماید، چنانچه درآینده نیاز به گواهینامه ایزو با اعتبار بالاتري داشته باشد، حتی برای صادرات کالا و یا خدمات خود، می تواند گواهینامه ایزو خودرا به گواهینامه معتبر تری تبدیل کند و البته این امر نیازمند اجرای کامل مستندات آن گواهی ایزو خواهد بود وهمچنين اختلاف هزینه هایي رانيز دربر خواهد داشت. درحقيقت اخذ گواهینامه ایزو آن هم با اعتبار جهانی هم سطح اعتبار شرکت یا سازمان متقاضی را بالا می برد وهمچنين اجرای مصوبات آن باعث پيشرفت کیفیت و ایمنی در فرايند هاي مجموعه خواهد شد اما از آنجا که پیاده سازی کامل الزامات گواهی ایزو ، زمان بر بوده و نيز مستلزم پرداخت مبالغ بالایی می باشد، بسیاری از شركتها به مراجعي تحت نظارت انجمن IAF نمي باشند روی می آورند.

گواهینامه های ایزو انواع گوناگونی را دارا مي باشد و در مناقصات متعادل با زمینه فعالیت یک سازمان از شرکت متقاضی درخواست می گردد. برخی از ایزوها عمومی تر هستند و در تمام صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و در مناقصات غالبا درخواست خواهند شد. برخی ديگر ازگواهينامه هاي ایزو تخصصی تر بوده وتنها دریک صنعت بخصوص کاربرد دارند. بسياري ازايزو ها نيز پیش نیاز دیگر گواهینامه هاي ايزو می باشند. کاربردی ترین ايزو ها، ایزو 9001 می باشد. ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت است. هدف از تعيين این استاندارد، بهبود سطح کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط سازمانها مي باشد. سازمانها و موسسات برای ارائه خدمات خود وهمچنین برای دریافت برخي ایزو هاي ديگر، می بایست ایزو 9001 رادریافت کرده باشند. جدای ازكاربردي بودن این گواهی، پیاده سازی دستورالعمل های آن، نقش بسیاری دربالا بردن میزان کیفیت محصولات سازمان ها می باشد. گواهی ایزو 14001 نیز دارای عمومیت بالايي است. ایزو 14001، سیستم مدیریت محیط زیست می باشد كه الزامات آن باعث توجه بيشتر به منابع طبيعي ومحيط زيست شده وميزان آلودگيهاي زيست محيطي راكاهش مي دهد. . ايزو 45001 يا ( سيستم مديريت ايمني وبهداشت ) ازجمله ايزو هاي عمومي بوده كه كاربرد هاي بسياري دارد. اجراي الزامات اين گواهي جهت بالا بردن امنيت وسلامت كاركنان تعيين شده وباعث كاهش خطرات وحوادث شغلي مي شود.

از شرايط اخذ آرم ايزو طراحي استاندارد هاي گواهينامه ايزو براساس ساختار سازمان مي باشد. پس از تهيه طرحهاي استاندارد ايزو، گام بعد پياده سازي اين طرحها ومستندات ايزو مي باشد كه يكي ازبند هاي آن، آموزش پرسنل مجموعه مي باشد. پس ازبررسي وبازنگري هاي فراوان، مميزي توسط مركز صادر كننده ايزو انجام مي شود. مرجع صادر كننده ايزو كارشناسي رابه مجموعه فرستاده كه به آن افسر مميزي مي گويند. پس ازتاييد افسر مميزي، اگر اشكال عمده اي دراجراي مصوبات ايزو مشاهده نگردد، گواهي ايزو براي متقاضي صادر مي گردد اما چنانچه ايرادي ديده شود، مميزي به زمان ديگري موكول خواهد شد وسازمان مي بايست اقدام به رفع آن نمايد تا مميزي مجدد انجام شود. مراكز مشاوره نيز مي توانند متقاضيان رادر اين زمينه راهنمايي كرده وبه درخواست آنها، شرايط اخذ آرم ايزو را دركليه مراحل برايشان محيا نمايند.

گروه کارگزاری امکان ثبت به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصه و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family