گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟ راههای تشخیص گواهی نامه ایزو معتبر چیست؟ چطور اعتبار گواهینامه ایزو مراجع صادر کننده ایزو بفهمیم؟ مراجع معتبر ثبت و صدور گواهینامه ایزو کدامند؟ گواهی ایزو معتبر دارای چه شاخصه ایی هست؟

از مهمترین مدارک که در مناقصات کاربرد داشت و برای اهداف و مقاصد شرکتهای مختلف می توان دریافت کرد گواهینامه ایزو می باشد. برای شرکتهای درخواست کننده میتوان دریافت گواهینامه ایزو بین المللی و ملی نام برد. با پیاده سازی الزامات استانداردها ،گواهینامه ایزو به سازمان اعطا می گردد. انواع گواهینامه های ایزو متعددی مجود می باشد. ولی گواهینامه ایزو به دو گروه عمومی و تخصصی که بسته به نوع فعالیت شرکت می باشد. استانداردهای عمومی شامل سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 و سیستم مدیریت ایمنی  وبهداشت حرفه ایی ایزو 45001 شامل شده که به عمومی ترین و پرکاربردترین استانداردها لقب گرفته است. دیگر گواهینامه های ایزو تخصصی ایزو 13485 که در حوزه صنایع و تجهیزات پزشکی کابرد داشته همچنین ایزو 29001 در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و ایزو 22000 در حوزه صنایع غذایی و ایزوهای دیگر که بسته به نوع فعالیت سازمانها مختلف می باشد. سازمانها برای شرکت کردن در مناقصات ، مطرح شدن در بازار جهانی ، برندسازی ، رقابت با رقبای دیگر ، صادرات ، و اهداف دیگر سازمان صادر خواهد شد.

دریافت ایزو ار مراجع صادر کننده و میزان اعتبارشان نقش بسیار مهمی خواهد داشت. صادر کننده ایزو کدامند؟ ایزو معتبر را چگونه بشناسیم؟ چگونه تشخیص دهیم گواهی نامه ایزو معتبر کدامند؟ برای دریافت سوالات ادامه مطلب را بخوانید.

سازمان استاندارد ایزو یک سازمان جهانی بوده که در ژنو سوئیس واقع شده تمام استانداردها در آنجا تدوین و تهیه و تایید و با یک استاندارد جهانی منتشر خواهد شد. آدرس سازمان جهانی WWW.ISO.ORG بوده که وقتی بیشتر در این نهاد جستجو می کنیم به یک نهاد بین المللی IAF که در حیطه ایزو معتبر می باشد معرفی شده است. تمام کشورها در سایت IAF حضور داشته و درون سایت قابل مشاهده می باشند. این نهاد نمایندگانی دارند که اصطلاحا به آنها AB گفته می شود.AB ها تابع قوانین IAF هستند و همچنین این AB ها نمی توانند گواهینامه صادر کنند. این صادر کردن گواهینامه ایزو بر عهده  CB ها می باشد که تحت اعتبار یک نهاد دولتی AB فعالیت دارند. اگر دنبال صادر کردن گواهینامه ایزو معتبر هستید این روش باید طی شود. مراجع صادر کننده ایزو CB ها تحت اعتبار نهاد دولتی AB فعالیت می کند که این AB ها باید تحت اعتبار یک نهاد بین المللی به نام IAF مجوز فعالیت می گیرند. در سایت IAF آدرس WWW.IAF.NU تمام کشورها قابل مشاهده می باشد. اگر می خواهید کشورهای مورد نظر را مشاهده کنید بر روی لینک WWW.IAF.NU کلیک کنید. کشور ایران بنام NACI تنها AB مورد قبول می باشد. گواهینامه های صادر شده به این روش معتبر می باشند. البته مراجع داخلی که غیر IAF داخلی هستند و AB و CB داخلی داشته و مورد در داخل ایران فعالیت می کنند و ساختگی هستند. این گواهی نامه ها در زمان کوتاهی و با هزینه کم صادر شده و تحت اعتبار مراجع بین المللی نمی باشد. متقاضیان گواهینامه ایزو باید از اطلاعات کامل صدور گواهینامه ایزو برخودار باشند تا بتوانند گواهینامه اصلی را از گواهینامه فیک که توسط دلالان بازار کار صادر می شود تشخیص دهند.

مرکز امکان ثبت جهت اطلاع رسانی در زمینه تمام انواع گواهینامه های ایزو به متقاضیان محترم اطلاع رسانی کرده این اطلاعات توسط مشاوران زبده این مرکز به اطلاع درخواست کنندگان گواهینامه ایزو خواهد رسید مشاوره رایگان در خصوص اعتبار و ثبت و صدور گواهینامه ایزو توسط مرکز امکان ثبت انجام می شود. خدمات مرکز ما درخدمت تمام دوستان و متقاضیان گواهینامه ایزو می باشد.

 

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family