روش اخذ ایزو فوری

مدارك اخذ ايزو فوري

وقتي يك شركت يا سازمان بزرگي قصد دارد وارد دنياي تجارت شود و در بين رقباي ديگر خودي نشان دهد مجبور ميشود يك سري عوامل و مسايلي را رعايت كند تا بتواند مشتري بيشتري جذب كند يكي از اين مسايل كه بسيار هم مهم ميباشد اخذ گواهينامه هاي بين المللي و از همه مهمتر گواهينامه هاي ايزو ميباشد .صاحبان موسسات و شركتهاي بزرگ هميشه اين مهم را ميدانند كه وقتي محصول يا خدماتي كيفيت بهتري دارد در بين عموم از تقاضاي بيشتري برخوردار است و اين مورد منوط به اخذ گواهينامه ايزو براي محصولات ميباشد. به عبارتي وقتي مشتري هزينه اي براي محصول و خدمات پرداخت ميكند به دنبال اين ميباشد كه محصول با كيفيت دريافت كند و اين امر از دريافت گواهينامه از سمت موسسات كه توليد ميكنند يا خدماتي ارايه ميدهند پنهان نيست و ميدانند درج گواهينامه ايزو روي محصول نشان از كيفيت بهتر و برتر نسبت به ساير محصولات است.

موسسات جهت اخذ گواهينامه ايزو براي اينكه از مراجع با اعتبار iaf دريافت كنند بايد هزينه و زمان زيادي را صرف كنند كه البته وقتي iaf به يك موسسه يا شركتي گواهينامه ايزو تقديم ميكند يعني شركت از اعتبار جهاني برخوردار ميباشد.اما در بعضي مواقع شركت يا موسسه بنا به دلايلي و از جمله اينكه زمان زيادي جهت شركت در مناقصات ندارد يا جهت صادرات خود نياز فوري به اخذ گواهينامه ايزو دارد مجبور به دريافت گواهينامه ايزو فوري ميشود از مراجعي غير iaf.

پس موسسه مورد نظر خارج از مراجع iafبه دنبال اخذ گواهينامه ايزو ميرود اين مراجع با صرف وقت و هزينه كم براي شركتها و موسسات گواهينامه ايزو صادر ميكنند. واين به نفع شركت هاي تقاضا دهنده ميباشد چون در بعضي مواقع يك شركت تازه تاسيس و نوپا براي شركت در مناقصه و يا صادرات كالا و خدمات خود زمان زيادي ندارد و از انجا كه انجمن iafوقتي بخواهد گواهينامه ايزو براي شركتي صادر كند سختگيريهاي خاص خود را دارد خود بخود شركته به سمت اين مراجع سوق داده ميشوند.خوشبختانه مراجع مورد نظر اين سختگيريها را ندارند و خيلي راحت و ارزان گواهينامه ايزو صادر ميكنند .

جهت اخذ ايزو ارزان نياز به گذراندن چند مرحله داريم . اول اينكه در ابتدا شركت و موسسات بايد بدانند به چه منظوري ميخواهد گواهينامه ايزو دريافت كند . در اينجا توضيح مختصر در زمينه ايزو الزامي است . ايزو يك سازمان بين المللي ست كه 162 عضو از كشورهاي مختلف جهان كه سالانه براي خدمات سازمان ها و شركتها يك سري استاندارد تعيين ميكنند تا بتوانند باهم به رقابت بپردازند و شركت يا موسسه اي كه درخواست گواهينامه ايزو را ميدهد يعني استانداردهاي مورد قبول ايزو را كاملا رعايت كرده است. در مرحله دوم بايد روشن شود به كدام نوع گواهينامه نياز دارد كه گواهينامه ايزو انواعي دارد . گواهينامه ايزو 9001 گواهينامه ايزو 14001 و 45001 كه از همه مهمتر و ابتدايي تر اخذ گواهينامه ايزو 9001 است و هچنين hse كه خود تركيبي از ايزو 14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی )، و ایزو45001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت )0 است . ايزو 9001 كيفيت خدمات را ميرساند و hseايمني و بهداشت محيط زيست را شامل ميشود واز انجا كه اين دو گواهينامه با هم دريافت ميشود هم مقرون به صرفه است و هم هزينه كمتري را شامل مشود و اين به نفع شركت تقاضادهنده ميباشد.

در مرحله دوم بايد به مركز مشاوره اخذ ايزو كه معتبر باشد مراجعه شود وچون دريافت اين گواهينامه ها زمان و هزينه كمتري را شامل ميشود بايد مراقب سودجوياني كه گواهينامه هاي تقلبي و كاملا بي اعتبار صادر ميكنند بود و اين مساله هم بسيار مهم ميباشد كه اين مراجع تقلبي تحت هيچ شرايطي تقلبي بودن كار خود را نشان نميدهند.پس اگر در اين زمينه اطلاع كافي نداريد حتما به يك مركز مشاوره معتبر مراجعه كنيد و كارهاي لازم در اين زمينه را به مشاورين متخصص بسپاريد. بعد از اين مركز مشاوره موسسه و شركت راهنماييهاي لازم را ميكند و اطلاعاتي در زمينه اخذ ايزو در اختيار شركت تقاضادهنده ميدهد فرم مخصوص را به موسسه ميدهد و بعد از يك سري كارهاي ابتدايي مامور يا افسر پياده سازي گواهينامه ايزو به موسسه فرستاده ميشود تا اقدامات لازم انجام شود و شرايط وجوانب كار را بررسي كند و دستور صدور گواهينامه را ميدهد وظرف كوتاه ترين زمان و كمترين هزينه گواهينامه صادر ميشود. امروزه در بسياري از مراكز مشاوره بصورت انلاين اين خدمات ارائه ميشود و نيازي به مراجعه حضوري نخواهد بود و اين مورد به نفع شركت تقاضادهنده ميباشد

 

مدارك اخذ ايزو فوري صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family