HSE MENU

HSE-MS

عبارت  HSE-MSشامل دو لغت و عبارت HSE و MS می شود. HSE مخفف کلمات Environment  محیط زیست و safety ایمنی و health سلامت هست. MS کوتاه شده لغات Management در معنای مدیریت و system به معنای سیستم می باشد. حالا با توجه به این وصف شده ها میشه گفت HSE – MS یا همان HSE در معنای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی هست که ملزوماتی را برای مجموعه ها تعریف می کند که ترکیب 2 سیستم ، ایمنی و بهداشت شغلی و همچنین محیط زیست میشود. HSE یا همان HSE – MS در حقیقت گواهی نامه نیست بلکه یک الگو هست که ملزومات گفته شده درون آن بسیار شباهت با الزامات دو سیستم مدیریتی ، و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی دارد. HSE – MS یک الگو هست که تلفیق2 استاندارد ایزو14001 و ایزو 45001 را در درون خود دارد و برای همه ی سازمانها و شرکتها با هر نوع فعالیت کاربرد دارد. شاید بتوان چنین گفت که بن و بنیان HSE تلفیقی از استانداردهای ایزو 14001 و ایزو45001 هست و این امر به دلیل ملزومات مشترک زیادی از این دو استاندارد با HSE هست و HSE یا HSE – MS با HSE وزارت کار کاملا تفاوت هست.

میل مجموعه ها و سازمانها و مراکز جهت طراحی و پیاده سازی دو استاندارد جهانی ایزو14001 و ایزو45001 مدلی ایجاد شد که این دو استاندارد را با هم مخلوط و ترکیب کرد و باعث به وجود آمدن مدل HSE یا HSE – MS شده است. با استقبال مجموعه ها و سازمانهای درخواست کننده گواهینامه HSE – MS و باب شدن اصطلاح HSE در بین مدیران ، باعث شد اسم گواهینامه HSE و یا همان HSE – MS بر سر زبان ها بیوفتد و به یکی از گواهی نامه های اصلی در مناقصات تبدیل شود که البته اطلاق این مدل به گواهی نامه HSE صحیح نیست و اما با این عنوان مصطلح شده اما درست این هست که گفته شود الگو HSE – MS .

HSE – MS امروزه در اکثر مناقصات از طرف پیمانکاران مناقصات از سازمان ها بخصوص شرکتهای پیمانکاری درخواست می گردد و گفته میشود گواهی نامه HSE یا همان HSE – MS را ارائه دهند که همین درخواست به فراگیری گواهی نامه HSE – MS تبدیل شد و مصطلح شدن و تبدیل شدن این مدل به عنوان گواهی نامه HSE – MS که همانطور که گفته شد از لحاظ اصولی درست نبوده و نیست و HSE – MS یک مدل هست و نباید در گروه گواهینامه قرار می گرفت و به عنوان گواهینامه HSE رواج می یافت. دریافت گواهی نامه HSE جهت مناقصات امروزه تبدیل به یکی از نگرانی ها و الزامات شرکت ها شده است و اغلب هم کارفرمایان مناقصه گزار گواهی نامه HSE یا HSE – MS را درخواست می کنند، به همین جهت سازمان های شرکت کننده در مناقصات جهت اخذ گواهینامه HSE – MS بایستی بدانند که HSE چیست و از کجا می توانند HSE بگیرند. البته میبایست دقت کنند که کارفرمای مناقصه گزار HSE میخواهد یا HSE اداره کار که گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هست و شرکت متقاضی بایستی اول بداند کدام HSE را می خواهد. در ادامه تفاوت دو گواهی نامه HSE یا همان HSE – MS با HSE اداره کار را خلاصه برایتان خواهیم گفت

HSE یا HSE – MS به دلیل الزامات مورد نیاز مشترک و مورد نیاز بسیاری که با ایزو9001 دارد بهترست با استاندارد ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت به صورت همزمان طراحی و پیاده سازی و اخذ گردد و یا شایسته هست سازمان تقاضا کننده HSE در ابتدا ایزو 9001 را داخل سازمانش طراحی و پیاده سازی و اجرایی کند و بعد جهت گرفتن HSE اقدام نماید. جهت دریافت اطلاعات زیاد در مورد گواهی نامه ایزو9001 اینجا کلیک کنید.

 

فرق HSE یا HSE – MS با HSE وزارت کار

گواهینامه HSE یا HSE – MS در مقابل پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به شرکت ها اعطا می گردد و هم به فرد و هم به سازمانها اعطا میگردد و این گواهی نامه توسط CB ها همان مرجع های صادر کننده ایزو صادر می شوند و الزامات تعریف شده دو استاندارد ایزو14001 و ایزو45001 را در خود گنجانده است. گواهی نامه HSE پس از پیاده سازی ملزومات محیط زیستی و ایمنی و بهداشت تعریف شده درونش بعد از ممیزی دریافت میگردد. اما گواهی نامه HSE اداره کار گواهینامه ای هست که بعد از تایید وضعیت ایمنی پیمانکار و عملیات پیمانکاری توسط وزارت کار و امور اجتماعی و طی یک سری کلاسها و آموزش های لازمه به سازمان های پیمانکاری تعلق می گیرد. در خصوص HSE وزارت کار و در واقعیت و اصطلاح درست صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به ایمنی عملیات پیمانکاران و بررسی اتفاق های کاری می پردازد و اما HSE یا HSE – MS به بحث های بهداشت و محیط زیست می پردازد. مرکز صدور HSE و همان HSE – MS مرکز تهیه کننده ایزو و HSE تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، وزارت کار می باشد. با توجه به همه این موارد قطعا روند اخذ گواهینامه HSE – MS و HSE با HSE وزارت کار با توجه به مراجع صادر کننده متفاوت کاملا با هم تفاوت دارد.

مرکز امکان ثبت درجهت رشد سطح دانش فنی تقاضاکنندگان اقدام به ارائه مشاوره کاملاً بدون هزینه و دیدگاه لازم درمورد گواهی نامه HSE – MS  مینماید.

 

HSE-MS صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family