استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE یک استاندارد معتبر و قانونی است که در زمینه خوردگی و زدگی فعالیت می کند و توانسته است در سطح بین المللی به عنوان یک استاندارد معتبر مطرح شود و متقاضیان زیادی را به خود جذب کند.

کلمه NACE مخفف عبارت « Association of Corrosion Enginerrse » است که این عبارت به معنی «انجمن ملی مهندسان خوردگی» است. این انجمن توانست در سال 1943 تاسیس ود و فعالیت خود را در این زمینه شروع کند.

NACE MR 0175/ISO 15156 یک استاندارد مواد است به وسیله سازمان ملی مهندسان زدگی صادر شده است. فعالیت این انجمن مقاوم سازی فلزات است که دچار زدگی نشوند و همچنین بریا کاهش دادن سختی ماده به صورت جدی فعالیت می کند. از این استاندارد در مکان هایی که نفت وجود دارد استفاده می شود و میدران شرکت ها از این استاندارد در محیط کاری شرکت نفت خود استفاده می کنند.

این انجمن دارای چند گروه ودسته جمعی هستند که اعضای این انجمن شامل مهندس ها، دانشمندان، مدیران اجرایی و حتی دانشجویان هستند که با همدیگر فعالیت می کنند و در زمینه اهداف این استاندارد فعالیت می کنند.

هدف استاندارد NACE

NACE International یک سازمان حرفه ای و باتجربه است که در قسمت صنعت کنترل زدگی فعالیت می کند. هدف از ایجاد این استاندارد بین المللی نظارت و کنترل کردن است و دارایی و محیط زیست را در برابر تاثیرات خوردگی محافظت می کند.

NACE روش های مفیدی ارائه می دهد تا شرکت ها با استفاده درست از این استانداردها در صنعت زدگی بتوانند محصولات خوب و مقاوم بدون زدگی تولید کنند.

کمیته های دایمی تاسیس شده است که در هر پنج سال یک بار استانداردها را به صورت دوره ای مورد بررسی قرار می دهند. در این بررسی ها اگر به مشکلی برخوردند سعی می کنند از صاحبان استانداردها بخواهند آن مشکل را رفع کنند اما در صورتی که فقط روش های استاندارد قدیمی بود راهکارهایی ارائه می دهند تا صاحبان استانداردها این ساتانداردها را به روز کنند و بعد از به روز کردن بتوانند استانداردهای به روز را در محیط کاری خود اجرا کنند.

این انجمن در چهار حوزه آمریکای شمالی و چهار قسمت جهانی مشغول به فعالیت هستند. NACE 142 چند بخش جهانی دارد که شامل 33حوزه کادر دانشجویی در همه دنیا از برنامه های محلی برای پیشرفت دادن promote ، انتقال اطلاعات و آموزش دادن زدگی حماتی مالی می کنند.

مراجع صادر کننده NACE و آموزشهای لازمه جهت اخذ

موسسه NACE برای کارکنان صنایع بسته های یادگیری تهیه می کنند تا کارکنان با استفاده از این استانداردها به اهداف خاص خود برسند.

برای دریافت هر گواهینامه، متقاضیان باید حتما یک یا چند جلسه آموزشی را بگذرانند تا بعد از سپری کردن این جلسات گواهینامه استاندارد را دریافت کنند و در این جلسات آموزشی باید تجارب کافی را به دست آورند تا آمادگی اجرای استاندارد را در محیط شرکت داشته باشند. برای به دست آوردن این استاندارد نیاز به دادن آزمون هست که این آزمون هم به صورت کتبی برگزار می شود هم به صورت شفاهی که متقاضیان بایستی این آزمون ها را به خوبی بگذرانند.

گواهینامه NACE هم از طریق سازمان بین المللی NACE صادر می شود وهم از طریق موسسات غیر IAF و سیستم کاران که با کمترین هزینه قابل اخذ می باشد. برنامه های صدور گواهینامه عبارت است از حفاظت کادیک(CP )، نظارت و کنترل پوشش( CIP )، حفاظت عمومی، زدگی عمومی، صنایع خط های لوله و همچنین یک برنامه Specialty که تیمارهای دارای ماده های شیمیایی، گواهینامه های فولاد کربن و دیگر مناطق را حفاظت می کند.

موسسه NACE International به نیازهای استانداردهای صنایع خوردگی به خوبی پاسخ می دهد و در این راستا راهنمایی های لازم را انجام می دهد.. کمیته های موجود دارای وظایفی هستند که شامل: تولید کردن، نگهداری کردن و انتشار دادن کلیه کالاهایی که نیاز به ارائه یک روش استاندارد جامع و کاملی دارد که شامل اطلاعات مرتبط با استانداردها و گزارش های فنی هستند که هدف آن جلوگیری و پیشگیری از زدگی در سراسر جهان است.

در حال حاضر سازمان بین المللی NACE با عنوان NII شناخته شده است که این سازمان گواهینامه هایی را به متقاضیان تحویل می دهد که به پیشرفت Sfety بهداشت عمومی و حفاظت از محیط زیست کمک می کند و تاثیرات اقتصادی منطقه ای ناشی از زدگی را کاهش می دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family